Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni

Wow! Mamy wiosnę!

W czwartek 21 marca przypadał kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny i jak przystało na tę długo wyczekiwaną przez nas porę roku, powitaliśmy ją w szkole z prawdziwymi honorami. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dzień wcześniej odbył się dzień szalonej fryzury. Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością i pokazali swoje najbardziej szalone fryzury. Były tam kolorowe włosy, fantazyjne upięcia i wiele więcej! Dzień Wagarowicza dla naszych uczniów to No Backpack Day. Ci co przyszli swoje podręczniki przynieśli w różnych, ciekawych nosidłach.
Zgodnie ze zwyczajem pierwszego dnia wiosny dzieci pożegnały zimę również tradycyjnym topieniem marzanny w pobliskim stawie. Oczywiście nie obeszło się bez radosnych okrzyków na cześć wiosny.

Mamy nadzieję ze słońce i wysoka temperatura na dobre już zagości.


Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze radośnie witany przez wszystkie dzieci. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Dekorowaliśmy sale, malowaliśmy i wycinaliśmy wiosenne prace plastyczne. Obserwowaliśmy pogodę, śpiewaliśmy i tańczyliśmy przy skocznej muzyce.

Każda grupa miała za zadanie wykonać wiosenny kwiat z którym przywitają Wiosnę. Ubrani w piękne wiosenne kolory, śpiewem i dobrym humorem wypędziliśmy Zimę, a przywitaliśmy piękną Wiosnę.

Szkoła Podstawowa im. Marcina Bielskiego w Białej

Wiosna to czas , kiedy
wszystko budzi się do życia,
świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.

Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała stroje na wiosenny pokaz mody. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Pierwszym punktem programu był seans filmowy. Następnie zaproszono wszystkich uczniów z wychowawcami na patio, aby zaprezentować się w pokazie mody wiosennej. Wszyscy uczestnicy tego konkursu otrzymali dyplomy i gromkie brawa. Reprezentanci poszczególnych klas w takt muzyki prezentowali się w swoich kolorowych strojach lub strojach ekologicznych. Kolejnym punktem był wspólne malowanie wiosennych pejzaży. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i talentem. Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spalenie Marzanny. W kolorowym korowodzie z Marzanną i okrzykami na ustach, dzieci wyruszyły, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę.

Uczniowie klas IV – VIII udali się do kina Helios w Bełchatowie, gdzie oglądali filmy ” Za duży na bajki 2″ lub „Diuna”.

Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom.

Szkoła Podstawowa w Zielęcinie

21 marca 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie z wielką niecierpliwością czekają na to wydarzenie, ponieważ jest to radosny dzień pełen atrakcji. Tym razem również nie mogło być inaczej.

Podczas obchodów uczniowie mieli okazję zmierzyć się z wymagającym torem przeszkód. Emocji dostarczyła rywalizacja w rozgrywkach sportowych w piłce nożnej, siatkówce i koszykówce. W przerwie na odpoczynek między kolejnymi rozgrywkami wszyscy umilali sobie czas grając w planszówki.

Obchody zakończone zostały ogniskiem, podczas którego oprócz smażenia kiełbasek, było dużo zabawy i śmiechu.