Gmina Rząśnia na sulmierzyckim festynie w Kodraniu

W ubiegłą sobotę 7 września Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni reprezentowała naszą gminę na festynie z okazji zakończenia lata w Kodraniu (Gmina Sulmierzyce).
Podczas festynu – mimo niepogody, z czasem coraz liczniejsi uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji dla dzieci, strzelnicy sportowej, przejażdżki kucem, spróbować lokalnych potrawy sulmierzyckich Stowarzyszeń, a to wszystko przy muzyce zespołu Cover Dance.

Na stoisku przygotowanym przez Bibliotekę można było otrzymać gadżety Gminy Rząśnia, poczęstować się promocyjną “krówką”, a zainteresowani mogli uzyskać nie tylko informacje na temat wspólnego przedsięwzięcia obu gmin “Łączy nas historia”, ale także o samej Gminie Rząśnia.

Przypomnijmy, że festyn w sulmierzyckim Kodraniu był pierwszym punktem organizowanego wspólnie przez Gminę Rząśnia i Gminę Sulmierzyce wspólnego wydarzenia edukacyjno – historycznego “Łączy nas historia”.

W Gminie Sulmierzyce odbędzie się jeszcze spotkanie w dniu 10 września, a kolejnym etapem wspólnej inicjatywy jest wspólny rajd rowerowy, który planowany jest na niedzielę 15 września br. na trasie przebiegającej przez obie gminy, tj. Sulmierzyce (parking przy stadionie gminnym – Stanisławów – Nowa Wieś – Wola Wydrzyna – Stróża – Biała – Rząśnia zakończony piknikiem rodzinnym w Rząśni. Serdecznie zapraszamy zarówno na piknik jak i na rajd (przewidziano nagrody)!

Szczegóły pod linkiem: https://rzasnia.pl/gmina-rzasnia-gmina-sulmierzyce-laczy-nas-historia/ oraz na plakacie.

Gmina Rząśnia. Gmina Sulmierzyce. Łączy nas historia.

Gmina Rząśnia. Gmina Sulmierzyce. Łączy nas historia.