Gmina Rząśnia. Gmina Sulmierzyce. Łączy nas historia.

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Gminy Rząśnia, a także Mieszkańców Gminy Sulmierzyce i Gości na organizowane wspólnie wydarzenie edukacyjno – historyczne “Łączy nas historia”.

Te dwie gminy, Rząśnia i Sulmierzyce, oprócz sąsiedztwa i podobnych uwarunkowań społecznych i gospodarczych łączy jeszcze województwo łódzkie, które w tym roku obchodzi swoje 100 – lecie (ta wspólna inicjatywa jest częścią obchodów tej rocznicy). Jest to doskonała okazja do pokazania elementów wspólnych i charakterystycznych dla tej części naszego województwa. Stąd pomysł na cykl imprez które mają za zadanie również integrację obu społeczności.

Najbliższa okazja już w sobotę 7 września w Kodraniu (Gmina Sulmierzyce) podczas festynu “Pożegnanie Lata”. We wtorek 10 września spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sulmierzycach podczas którego wystąpią młodzi utalentowani artyści Bartłomiej Dróżdż i Martin Rataj. Odbędzie się również akcja Narodowego Czytania.

Kolejnym etapem wspólnej inicjatywy jest wspólny rajd rowerowy, który planowany jest na niedzielę 15 września br. na trasie przebiegającej przez obie gminy, tj. Sulmierzyce (parking przy stadionie gminnym – Stanisławów – Nowa Wieś – Wola Wydrzyna – Stróża – Biała – Rząśnia.

Podczas rajdu, w jego części przebiegającej przez Gminę Rząśnia, nasza Gminna Biblioteka Publiczna, w czasie krótkich postojów w Stróży (obok Pałacu), Białej (obok budynku Biblioteki) i Rząśni (również obok Biblioteki) zaprezentuje uczestnikom krótkie formy historyczne, inscenizacje, bajki, krótkie rozprawy wraz z elementami plastycznymi i multimedialnymi dotyczącymi historii naszej gminy.

W każdym z punktów rozdawane będą atrakcyjne nagrody w formie specjalnie przygotowanych gadżetów o charakterze historycznym. Każdy z uczestników będzie mógł dołączyć do rajdu w dowolnym momencie – uczestnicy dysponować będą mapą, która jednocześnie będzie potwierdzeniem ich udziału w zabawie.

Na zakończenie cała kolumna rowerzystów uda się na „Piknik Rodzinny” rozpoczynający się ok. godz. 15:00 na placu przy Kompleksie Sportowo – Rekreacyjnym w Rząśni. Tu dla wszystkich zaplanowano ogrom atrakcji, między innymi koncerty, darmowe rewelacyjne dmuchańce, poczęstunek oraz gry i zabawy z animatorami.

Więcej na plakacie. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w imprezach przygotowanych w ramach projektu. O kolejnych szczegółach będziemy informować na naszej stronie i w mediach społecznościowych.

Gmina Rząśnia. Gmina Sulmierzyce. Łączy nas historia.

Gmina Rząśnia. Gmina Sulmierzyce. Łączy nas historia.