Dnia 16 maja 2014 roku 17 par – mieszkańców Gminy Rząśnia obchodziło złote gody małżeńskie. Świętowanie rozpoczęła msza odprawiona w intencji małżonków w miejscowym kościele pw. św. Macieja w Rząśni.

Następnie Jubilacji udali się do Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni, gdzie odbyła się  ceremonia wręczenia „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie”  przyznanych przez Prezydenta RP.  Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk podarował Jubilatom listy gratulacyjne i słodki podarunek. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni odśpiewali  „Sto-lat” i wznieśli toast za zdrowie świętujących par. Następnie Wójt Gminy Rząśnia zaprosił Jubilatów na uroczysty obiad. Spotkanie zostało umilone utworami z dawnych lat. Pod koniec uroczystości wręczono każdej z par grupowe zdjęcie upamiętniające tą chwilę.

Uhonorowano następujące pary:
Słomian Henryk i  Stanisława
Wieczorek Czesław i  Bronisława
Biniecki Adam i Janina
Pawlak Zygmunt i  Genowefa
Smolarek Bogumił i  Stanisława
Wróblewski Józef i Zdzisława
Sobala Zygmunt i Janina
Bujak Mirosław i Stanisława
Pęciak Henryk i Zdzisława
Koleśniak Antoni i Teresa
Barszcz Kazimierz i Zdzisława
Janik Zdzisław i Henryka
Mularczyk Lucjan i  Barbara
Pająk Marian i  Kazimiera
Grzejdziak Bogdan i  Alina
Szczepański Jan i  Kazimiera
Tokarz Ryszard i  Stanisława

Dostojnym Jubilatom Wójt Gminy Tomasz Stolarczyk w imieniu własnym i mieszkańców gminy Rząśnia życzy jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki i miłości od najbliższych na wiele następnych lat.

 

 fot. Maciej Ratajczyk.