Informujemy wszystkich zainteresowanych, szczególnie tych którzy lubią gry komputerowe, że w dniach od 2 do 4 lutego w Centrum Kształcenia w Rząśni odbędzie się zimowa edycja imprezy „Gramy Szybko Pomagamy Skutecznie”, która wspiera również Fundację Dziecięca Fantazja.

Całość najlepiej opisuje Mieszkaniec naszej Gminy Bartek Nowak:

„Całość opiera się na speedrunningu – sztuce przechodzenia gier komputerowych w jak najkrótszym czasie nierzadko korzystając z widowiskowych i skomplikowanych sztuczek, mechanik oraz sytuacji niekoniecznie przewidzianych przez samych twórców.
Podobne wydarzenia na Zachodzie (GDQ – Games Done Quick, ESA – European Speedrunner Assembly) zbierają ogromne sumy pieniędzy na cele charytatywne.
My chcieliśmy zacząć to samo w Polsce, więc zorganizowaliśmy w sierpniu GSPS 2017, a teraz przygotowujemy bardziej rozbudowaną i zróżnicowaną zimową edycję imprezy.
Mamy swoją stronę na Facebooku (https://www.facebook.com/GramySzybkoPomagamySkutecznie), a cała akcja będzie streamowana na naszym kanale na Twitchu (https://www.twitch.tv/gramypomagamy).
Nasza akcja ma swoją skarbonkę w serwisie SięPomaga (https://www.siepomaga.pl/zgsps2018) i to do niej kierowane będą wpłaty od widzów, a beneficjentem całej zbiórki jest Fundacja Dziecięca Fantazja, którą wsparliśmy już w zeszłym roku.”

Szczegóły, w tym rozkład i godziny gier, na przygotowanym przez Organizatorów plakacie.

Zimowe Gramy Szybko Pomagamy Skutecznie

Zimowe Gramy Szybko Pomagamy Skutecznie

Gmina Rząśnia wspiera tegoroczną edycję lokalowo.