Młodzieżowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy-relacja

W sobotę 27 stycznia 2018 roku w Hali Sportowej przy Zespole Szkolno Przedszkolnym im. Jana Pawła II  w Rząśni odbył się Młodzieżowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rząśnia.

Zawody otworzył patron zawodów Wójt Tomasz Stolarczyk, który przywitał wszystkich uczestników turnieju oraz kibiców, którzy stawili się na obiekcie w Rząśni.
Do rywalizacji przystąpiło  8 zespołów  w kategorii wiekowej 2006 i młodsi. Uczestnikami zawodów w 2018 roku były zespoły CZARNYCH Rząśnia, ZAWISZY Pajęczno, WARTY Sieradz, DIAMENTU Zduńska Wola, POGONI Zduńska Wola, GKS Bełchatów, APN Piotrków Trybunalski oraz WKS Wieluń. Rywalizacja w pierwszej fazie toczyła się w dwóch grupach cztero zespołowych.

Po rozgrywkach grupowych dwa najlepsze zespoły z każdej z grup brały udział w grze o finał, natomiast drużyny z miejsc trzeciego i czwartego w swoich grupach grały o pozycje końcowe piąte-szóste oraz siódme-ósme.

I tak rywalizacja w turnieju toczyła się  w dobrej atmosferze, gra w niektórych meczach była wyrachowana i wskazywała na spore już doświadczenie zawodników biorących udział w tym turnieju.
Można również powiedzieć że rywalizowały dwa okręgi piłkarskie w województwie łódzkim tj. okręg sieradzki, który miał sześciu przedstawicieli oraz okręg piotrkowski, który reprezentowały dwie drużyny.
W meczu o miejsce siódme Czarni pokonali 2 – 0 Zawiszę, w meczu o piąte miejsce Diament Zduńska Wola, po rzutach karnych, pokonał Pogoń Zduńska Wola. W meczach półfinałowych GKS Bełchatów pokonał 2 – 0 Wartę Sieradz oraz APN Piotrków Trybunalski – po rzutach karnych pokonał WKS Wieluń.
Pojedynek o trzecie miejsce zdecydowanie wygrała Warta Sieradz pokonując 7 -0 WKS Wieluń a w meczu finałowym po bardzo wyrównanym pojedynku lepsza okazała się drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego, która w samej końcówce meczu pokonała 1 – 0 zespół z Bełchatowa.

Końcowa klasyfikacja zawodów wyglądała w następujący sposób. Pierwsze miejsce zajęła drużyna APN Piotrków Trybunalski, drugi był GKS Bełchatów, trzecia Warta Sieradz, czwarty WKS Wieluń, piaty Diament Zduńska Wola, szósta Pogoń Zduńska Wola, siódme miejsce zajęli gospodarze Czarni Rząśnia, ósme miejsce Zawisza Pajęczno.
Najlepszym zawodnikiem wybrano Franciszka Węglewskiego z GKS Bełchatów, Najlepszym bramkarzem wybrano Aleksandra Świderskiego z APN Piotrków Trybunalski, Najlepszym strzelcem został Filip Zawadzki z Warty Sieradz.

Na koniec zawodów Wójt Gminy wręczył pamiątkowe dyplomy puchary za miejsca od pierwszego do czwartego oraz statuetki indywidualne dla najlepszego zawodnika, bramkarza i strzelca turnieju.

Zdjęcia: Sławomir Konieczko (wszelkie prawa zastrzeżone). Tekst: Michał Krawczyk