Wójt Gminy Rząśnia serdecznie zaprasza wszystkie mieszkanki gminy Rząśnia na obchody Dnia Kobiet, które rozpoczną się 8 marca (czwartek) o godz. 17:00 w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym II w Rząśni. Zaplanowaliśmy dla naszych Pań bardzo wiele atrakcji, w szczególności wyjątkowy koncert polskiego poety i pieśniarza Pawła Orkisza wraz z zespołem (ta część obchodów planowana jest na ok. godz. 19:00) oraz występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia (ok. godz. 17).

Na rozpoczęcie uroczystego koncertu najdroższe Panie będą mogły, jak wspomnieliśmy, obejrzeć koncert Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej – która oprócz utworów znanych już z jej wcześniejszych występów zaprezentuje nowe wcześniej publicznie nie wykonywane utwory. Natomiast bezpośrednio po tym występie będziemy mogli obejrzeć koncert niewątpliwej atrakcji tego wieczoru  – Pawła Orkisza z zespołem, który zaprezentuje nam występ pt. „Najpiękniejsze ballady”.

Paweł Orkisz jest autorem nastrojowych ballad i popularnych piosenek turystycznych (m.in. żeglarskiego hitu „Przechyły”). Od 30 lat śpiewa ballady autorskie i polskie tłumaczenia – głównie własne – pieśni największych bardów naszych czasów. Uznawany za jednego z najlepszych w Polsce wykonawców utworów Cohena, Okudżawy i Wysockiego. Jest autorem wszechstronnym. Napisał przepiękne ballady kolędowe i mądre pieśni patriotyczne. Związany ze środowiskiem krakowskiej „Beczki”, w czasie stanu wojennego koncertował dla środowisk opozycyjnych w całej Polsce. W latach 70. redagował popularne w całej Polsce śpiewniki studenckie – stąd jego bardzo szeroki repertuar. Najchętniej przy pomocy słów i dźwięków, w starannej oprawie muzycznej, maluje  pogodne nastroje, opowiada o miłości i nadziei.

Jeszcze raz serdeczne zapraszamy! Wstęp wolny!