Wójt Gminy Rząśnia przy współpracy z Pabianickim Centrum Medycznym Sp. z o. o. zaprasza mieszkańców Gminy Rząśnia  na „Bezpłatną kolonoskopię współfinansowaną ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020”.

Z badania mogą skorzystać osoby, które nie miały wykonywanej kolonoskopi w ostatnich 10 latach (poza pacjentami z HNPCC), u których nie występują objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego i które są w wieku:
50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego,
40 – 49 lat, które mają pokrewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego,
25 – 49 lat z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością (HNPCC).

Rak jelita grubego nadal jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych w Polsce.

Każdego roku rozpoznaje się ponad 18 tys. nowych zachorowań. Poddając się badaniu profilaktycznemu – kolonoskopii – odpowiednio wcześnie i usuwając zmiany przed nowotworowe, możemy zapobiec rozwojowi choroby, która we wczesnym stadium zwykle nie daje żadnych objawów. Badania zmniejszają ryzyko zachorowania na raka jelita grubego nawet o 60-90%.

Badanie wykonywane jest w Pabianickim Centrum Gastroenterologii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej, Pabianice, ul. Jana Pawła II 68.

W celu umówienia się na badanie proszę kontaktować się ze Specjalistyczną Pracownią Endoskopii pod nr tel. 42 225 – 38 – 38; 42 225 – 38 – 37.

Zaproszenie na bezpłatne badania kolonoskopowe

Zaproszenie na bezpłatne badania kolonoskopowe