Wójt i Rada Gminy Rząśnia oraz Starostowie Dożynek serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Dożynkach Gminnych, które odbędą się 3 września 2017 r. na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchowoli.

Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej oraz kulturze polskiej wsi. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą jej istotę, która w tym dniu dzielimy z dobrą zabawą.

Święto Dziękczynienia za plony rozpocznie uroczysty przemarsz korowodu dożynkowego przez Suchowolę i Msza św. polowa, która zostanie odprawiona o godz. 14:00 na dożynkowej scenie. Festyn Dożynkowy rozpocznie się o godzinie 16:30 koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia, po której wystąpi Kabaretowa Grupa Biesiadna, zespół muzyczny TAKT oraz gwiazda wieczoru: zespól rock-polo SŁAWOMIR.

Podczas festynu nie zabraknie i innych atrakcji: wystawy maszyn rolniczych, stoisk informacyjnych jednostek pracujących na rzecz rolnictwa, atrakcji dla dzieci, zimnych napojów oraz darmowej porcji jedzenia dla każdego.

Zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

Zaproszenie na Dożynki Gminne

Zaproszenie na Dożynki Gminne