Wójt Gminy Rząśnia oraz Rada Gminy Rząśnia już teraz zapraszają Państwa na Dni Gminy Rząśnia, które w roku bieżącym odbędą się w dniach 25 – 26 czerwca!

W tym roku proponujemy Państwu szeroki przekrój artystów polskiej sceny muzycznej. Tegoroczny program powinien trafić do szerokiego grona odbiorców. Staraliśmy się zapewnić zarówno coś dla osób starszych (Wanda Kwietniewska z zespołem), jak i dla młodszego grona odbiorców. A obejrzeć będziemy mogli przede wszystkim:

W sobotę 25 czerwca (od godziny 17):

Koncert zespołu coverowego LADIES – trójka pięknych Pań, które wykonują niezwykle dynamiczny i urozmaicony profesjonalną choreografią program zawierający największe przeboje piosenki światowej.

Koncert zespołu D-BOMB – trzech młodych wykonawców- Bartek – lider i założyciel grupy, główny wokal, Piotrek oraz Jasiek – raperzy i tancerze, którzy występują zarówno na parkietach klubów i dyskotek całego kraju, jak również dają plenerowe koncerty. Zespół zyskał sobie również uznanie i sympatię szerokiej publiki poza granicami Polski.

Zespół WANDA I BANDA – gwiazda wieczoru – Wanda Kwietniewska. Piosenkarka, kompozytor, aranżer. Jedna z popularniejszych wokalistek polskiego rocka lat 80-tych, założycielka zespołu BANDA I WANDA. Absolutnie jedyna wśród kobiet śpiewających, niezależna liderka i menadżer. Samodzielnie funkcjonująca od początku swojej zawodowej kariery estradowej. W  listopadzie 1982 r. postanowiła założyć własny zespół – grupę BANDA I WANDA, w której była wiodącym frontmanem, wokalistką i kompozytorem. W skład zespołu weszli znakomici muzycy: Jacek Krzaklewski, Andrzej Tylec i Henryk Baron. Grupa bardzo szybko zdobyła sympatię i uznanie mediów, dzięki chwytliwym przebojom i scenicznemu zachowaniu samej Wandy, której „śpiew i taniec z figurami” był znakomitym dopełnieniem show na estradzie. Właśnie wśród publiczności zespół wzbudzał największe uznanie. Ich największe przeboje to m. in.  Siedem życzeń, Hai Fi, Nie będę Julią.

Zabawa z zespołem dancingowym – czyli to czego potrzebujemy na zakończenie dnia. Nieśmiertelna muzyka grana przez profesjonalistów do późnej nocy.

W niedzielę 26 czerwca (od godziny 15:30):

Przedstawiciele szkół oraz instytucji kultury z terenu Gminy Rząśnia.

Kabaret GRZEGORZA STASIAKA – znany przede wszystkim jako przezabawny instruktor Nauki Jazdy w Telewizji TVN. W roku 1997 został laureatem drugiego miejsca w konkursie „Po naszemu, czyli po śląsku”. Rok później zwyciężył w „Maratonie uśmiechu”. W 2000 roku zadebiutował jedną z głównych ról w filmie fabularnym „Angelus”, a następnie rozpoczął przygodę z serialem „Święta wojna”. Grzegorz Stasiak realizuje sie również jako felietonista. Zaprezentuje autorski program „Na strunach dymu” razem z zespołem. Nieprzeciętny humor, duża dawka śmiechu i muzyka na żywo!

Koncert MARTY ŁAWSKIEJ – repertuar Marty to nie tylko Gospel, ale także muzyka rozrywkowa, którą prezentowała na licznych konkursach, festiwalach i występach. Jej talent dostrzegli tacy artyści jak: Elżbieta Zapendowska, Janusz Korcz oraz Janusz Tylman. Uczestniczka tegorocznej edycji X-FACTOR.

Zespół PIN – gwiazda wieczoru. PIN to projekt stworzony przez trójkę przyjaciół – wokalistę Andrzeja Lamperta, gitarzystę Sebastiana Kowola i klawiszowca Aleksandra Woźniaka. Andrzej Lampert jest dwukrotnym laureatem „Szansy na sukces” (w 1997 i 1998 roku), uznawany jest za jednego z najlepszych wokalistów młodego pokolenia. Latem 2005 roku zespół nagrywał płytę „0001” dla wytwórni EMI Polska, która ukazała się w sierpniu.  Rok 2006 i 2007 upłynął zespołowi na pracy nad nową płytą, efektem czego był wydany w 2008 roku album Muzykoplastyka. Znalazło się na nim 11 utworów oraz dwie dodatkowe piosenki – wśród nich singiel z 2006 roku Wina mocny smak. Pierwszym singlem promującym płytę była piosenka Niekochanie, która stała się jednym z hitów lata 2008 roku. Drugim singlem promującym płytę był Pójdę pod wiatr, jak najdalej. W styczniu 2009 roku do rozgłośni radiowych trafił trzeci singiel Wino i śpiew.

Koncert disco-polo SEBII – zespół SEBII oficjalnie zaistniał w mediach w 2005 roku, lecz założyciel Sebastian Zys, lider grupy i główny wokalista działa już od 1999 roku, kiedy to skończył Państwową Szkołę Muzyczną w Tomaszowie Mazowieckim. Zespół ma na koncie 2 wydane płyty. Pierwsza to „5 hitów na wakacje”, drugą była „Spełnione marzenia”, oraz dwa maxi single jeden wydany przez firmę Play wraz z gazetką o zespole SEBII, drugi wydany przez Vanilia records firmie prowadzonej przez managera zespołu Krzysztofa Boguckiego. SEBII jest znanym wykonawcą takich hitów jak „Każdego Dnia”, „Nie umieraj”, „Cipuleńka”, „Dziewczynki”, „Chodź na sianko” (hit Rozmów w Toku produkowanych przez TVN), „Agata”, „Tego Chce”, „Crazy disco”, „Kalina Malina Dance”,”W zapomnieniu” (utwór zgłoszony do EuroWizji 2010) oraz z duetu SEBII & Cliver „Baluj mała”.  W skład grupy wchodzi Sebastian Zys (SEBII) wraz z sekcja taneczną.

Dyskoteka z DJ’em.

Pomiędzy występami, jak co roku,  odbędą się konkursy dla publiczności prowadzone przez konfenasjera (Sebastian Barczak). Na zakończenie imprezy planujemy ponownie 8 minutowy pokaz pirotechniczny z podkładem muzycznym, który w roku ubiegłym tak przypadł do gustu publiczności. Poza tym jak zawsze dla naszych Gości zapewniamy infrastrukturę handlowo-rekreacyjną festynu: wesołe miasteczko (kolorowe dmuchańce, diabelski młyn, karuzele, itp.), obsługa gastronomiczna (stragany handlowe, konsumpcja, itp.). Już dziś zapraszamy!