We wtorek 15 maja br. młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni odwiedziła współpracujące z naszą gminą schronisko dla zwierząt „Funny Pets” w Czartkach.

Wyjazd ten był też okazją do przekazania schronisku zabawek, akcesoriów oraz karmy dla jego podopiecznych.

Pracownicy schroniska opowiedzieli uczniom między innymi o codziennym funkcjonowaniu instytucji i pokazali pomieszczenia, w których zwierzęta przebywają na co dzień, w których śpią i są karmione. Dzieci, oprócz poznania wielu bezdomnych czworonogów – w tym między innymi „Rząśniaka”, który został zabezpieczony na terenie naszej gminy. Miały również okazję wyprowadzić pieski na spacer, co było dla nich „wielką frajdą”.

Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Dzieci zrozumiały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.

Takie wizyty doskonalą uczą przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

Również my zachęcamy wszystkich mieszkańców do adopcji bezdomnych zwierząt znalezionych na terenie gminy Rząśnia. Wyszukać zwierzaki mogą Państwo na stronie internetowej schroniska „FUNNY PETS” pod linkiem: www.rzasnia.pl/przygarnijrzasniaka.

Znajdą tam też Państwo informacje dotyczące procedury adopcyjnej, a także „kącik wiedzy” dotyczący najczęściej zadawanych pytań na temat postępowania w razie chęci zgłoszenia bezdomnego psa lub zaginięcia własnego pupila, itp.


Zdjęcia:
Fundacja Schroniska Funny Pets w Czartkach.