Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Utrudnienia w ruchu

Przypominamy, że już we wtorek 2 lipca przez teren naszej gminy przebiegał będzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków, którego premię specjalną wyznaczono w miejscowości Rząśnia przy ul. 1 Maja 16 (obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II).

W związku z powyższym na czas przejazdu kolarzy będą występować utrudnienia w ruchu drogowym naszej terenie naszej gminy oraz gmin ościennych.

Peleton na teren powiatu pajęczańskiego -około godz. 16:45, wjedzie od miejscowości Chabielice drogą nr W-483 w kierunki miejscowości Zielęcin, a następnie uda się do miejscowości Stróża, Wola Wydrzyna, Nowa Wieś, Dąbrówka, Sulmierzyce lotny finisz na ul. Ogrodowej tj. rejon Urzędu Gminy. Z miejscowości Sulmierzyce peleton uda się do miejscowości Piekary, Ostrołęka, Dworszowice Pakoszowe, Gawłów, Rząśnia. Premia specjalna w miejscowości Rząśnia ul. 1-go Maja. Następnie z Rząśni uda się do miejscowości Studzienica, Kiełczygłów, Dryganek Mały, Obrów gdzie kolarze opuszczą teren powiatu pajęczańskiego jadąc w stronę miejscowości Jastrzębice.

Policjanci oraz wspomagający ich pracę druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy, w celu zapewnienia płynności ruchu i bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy, zamkną ruch poprzeczny i dodatkowo podłużny w stronę kolumny kolarskiej.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.

Jednocześnie raz jeszcze zapraszamy naszych Mieszkańców na trasę wyścigu, którego Gmina Rząśnia jest jednym ze współorganizatorów.
Przypominamy też, że Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to impreza organizowana już po raz 30. Ten polski etapowy wyścig kolarski zaliczany jest do cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. Od 2015 roku posiada kategorię UCI 2.2.
Podczas tegorocznej rywalizacji kolarze przejadą pięć etapów na terenie czterech województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego podkarpackiego. Do pokonania będą mieli 888,3 km. Wyścig rozpoczyna się 2 lipca etapem Łódź – Sieradz, a kończy 6 lipca na trasie Tarnobrzeg – Krosno.

Organizatorem wyścigu jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich, a tegoroczna edycja wyścigu odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskie Andrzeja Dudy.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków w Gminie Rząśnia

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków w Gminie Rząśnia