W dniach 15-17 września 2017 r. Gmina Rząśnia była częścią bardzo ważnego wydarzenia jakim jest charytatywny turnieju siatkarski „Giganci Siatkówki” oraz – ważnej z punktu widzenia Naszych Mieszkańców, imprezy jej towarzyszącej, tj. – organizowanego po raz pierwszy – wyścigu kolarskiej elity „Polska Siła”, którego start odbył się w Rząśni.

Było to jednak nie tylko wydarzenie sportowe. Celem imprezy jest również pomoc potrzebującym. W tym roku Giganci zagrali dla nastoletniej wielunianki, Żanety Szczuki, która blisko 2 lata temu dowiedziała się, że ma guza mózgu – rdzeniaka płodowego. To złośliwy nowotwór atakujący dzieci między 3. a 15. rokiem życia.

W piątkowe popołudnie wszyscy mogli podziwiać – chyba po raz pierwszy w naszej gminie, tak profesjonalnie przeprowadzony i zorganizowany start wyścigu „Polska Siła”, który jest pomysłem naszego olimpijczyka Andrzeja Sypytkowskiego. Po prezentacji – sprzed Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rząśni na metę w Wieluniu i po wykonaniu pięciu bardzo dynamicznych przejazdów przez ulice Rząśni, wystartowało pięć zawodowych drużyn na czele z Adrianem Kurkiem (CCC Sprandi Polkowice). Po przyjeździe na metę, która była usytuowana na placu Legionów w Wieluniu i koncercie m. in. Kamila Bednarka odbyła się uroczystość uhonorowania najlepszych zawodników wyścigu podczas której Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk wręczył koszulkę z logo Gminy Rząśnia dla najbardziej aktywnego kolarza Kamila Zielińskiego (Domin Sport).

Kolejne dni, tj. sobota i niedziela upłynęły już pod znakiem siatkówki na najlepszym światowym poziomie. I w tym wydarzeniu Gmina Rząśnia również czynnie uczestniczyła, nie tylko poprzez obecność w roli Partnera co wiązało się widocznością naszej nazwy nie tylko w samej hali, ale również podczas transmisji w telewizji Polsat Sport. Bardzo ważnym elementem naszego uczestnictwa w tym turnieju było stoisko, na którym pracownicy Urzędu aktywnie i spotykając się z dużym zainteresowaniem Kibiców promowali Naszą Gminę, szczególny nacisk kładąc na informowanie o ofercie Strefy Aktywizacji Gospodarczej Gminy Rząśnia.

Bardzo miłym elementem Turnieju było otrzymanie statuetki „Złote Serce Siatkarza” dla Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka.

A cały Turniej, zakończony zwycięstwem bliskiej nam Skry Bełchatów, doskonale podsumowują słowa Wójta Gminy: „Dzięki takim wydarzeniom Gmina Rząśnia może utrwalić swą rozpoznawalność jako gminy przyjaznej nie tylko Mieszkańcom, ale również Przedsiębiorcom. Szansą na promocję i realnym czynnikiem który może zaowocować naszym rozwojem w przyszłości, dzięki pokazaniu na szerokim rynku naszej oferty związanej m. in. ze Strefą Aktywizacji Gospodarczej.
Nie zapominajmy o aspekcie społecznym i charytatywnym cyklu imprez organizowanych w ramach Turnieju. Zbieraliśmy przecież środki dla Żanety Szczuki – którą dotknęła w tak młodym wieku straszna choroba – to też bardzo ważne”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: