Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni – Filia w Stróży zaprasza czytelników dziecięcych wraz z rodzicami na jednodniowy wyjazd familijny do Rabki- Zdroju, gdzie odbywa się jedyny w Polsce Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej  w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci.

  • Przyjeżdżają tam na wypoczynek osoby z całej Polski i z zagranicy, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni.
  • Gośćmi Festiwalu są wybitni twórcy, dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się ciekawe projekty artystyczne.
  • Festiwal to także szansa poznania niezwykle interesujących twórców działających w Rabce. Dzięki tym spotkaniom można nie tylko zgłębić ich warsztat: pisarski, aktorski, malarski, muzyczny, filmowy… ale także głębiej poznać specyfikę i bogactwo regionu.
  • Podczas festiwalowych spotkań dzieci nie są biernymi widzami, ale mają okazję tworzyć samodzielnie i przekonać się, że każdy może być kreatywny, jeśli uwierzy w siebie i odważy się rozwijać swoje talenty.
  • Temat przewodni tegorocznego festiwalu brzmi: „Ku wielkiej przygodzie”.

Wyjazd odbędzie się dnia 13 lipca 2017r. (czwartek), jego koszt to ok. 60-70 zł/ os. (przejazd, ubezpieczenie).

W  programie:
11:00 – projekcja filmu „ Za niebieskimi drzwiami” (8-100 lat) i spotkanie  z Marcinem Szczygielskim „ Jak książka stała się filmem”.
14:30 – Miejsca Biblioteka Publiczna „Przygody zajączka Tru”- spotkanie z autorką książki Barbarą Kosmowską i ilustratorką Emilią Dziubak (6-12 lat).
19:00 – czytanie na dobranoc przez znanych i lubianych twórców w Altanie pod Grzybkiem oraz wiele innych atrakcji . Szczegóły na stronie: http://www.rabkafestival.pl/rabka/.

Zapisy w bibliotece (do wyczerpania miejsc). Uwaga! Dzieci zapisujemy tylko z opiekunem prawnym!