Dzień Kobiet w Białej

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w Twym życiu zdarzeń… tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mężczyźni dnia 8 marca br. wszystkim paniom i dziewczynom. Mimo ciemnych chmur nad Białą, w naszej szkole gościły pogodne nastroje. Od rana widać było chłopców  spacerujących z kwiatami dla pań. Przede wszystkim wszędzie słychać  było życzenia.

Na 2 godzinie lekcyjnej odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Główną część programu przygotowała klasa II i III wraz z panią Anną Stachera  i panią Sylwią Palma. Na sam koniec uczniowie wręczyli ręcznie robione kwiaty  z pięknymi życzeniami.

Wszystko to odbyło się w bardzo miłej i pozytywnej atmosferze. Jeszcze raz wspaniałym kobietom życzymy samych dobrych chwil, nie tylko tego dnia!


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 5 marca w Szkole Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej miał miejsce Apel Pamięci  przygotowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcony jest polskim żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia z lat 1944 – 1963. Żołnierze Wyklęci często zwani Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

Na apelu P. Anna Czyżycka – nauczyciel historii  nakreśliła tło historyczne i przypomniała najważniejsze sylwetki „żołnierzy wyklętych” m.in. majora Józefa Kurasia „Ognia”, Danutę Siedzikównę „Inkę”, rotmistrza Witolda Pileckiego, generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”.

Uczniowie klas IV – VII odśpiewali hymn państwowy. Przedstawiono prezentacje multimedialne o „Żołnierzach Wyklętych” przygotowane przez  uczniów klasy V. 


Dzień Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

W dniu 01.03.2018r. w naszej szkole, został zorganizowany Dzień Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Z inicjatywy Pani Bożeny Kin i na zaproszenie Pani Dyrektor Marioli Gleń, przybyli do nas uczniowie( kwalifikowani ratownicy pierwszej pomocy przedmedycznej) z klasy IIIc ZSP w Kleszczowie.

Pod kierunkiem Pana Piotra Szczepaniaka zostały zorganizowane warsztaty   i manewry ratownicze, w których nasi uczniowie mogli sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce i rywalizować między klasami o najlepsze miejsce w szkole.

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Marcina Bielskiego w Białej.