W dniu 11 kwietnia 2024r. uczniowie klas VII i VIII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną do Warszawy.
 
Zwiedzanie stolicy zaczęliśmy od Centrum Nauki Kopernika. To wyjątkowe miejsce, w którym uczniowie mogli odkrywać tajemnice natury i samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, świetnie się przy tym bawiąc. Następnie zwiedziliśmy Stadion Narodowy, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Przeszliśmy trasę piłkarza: szatnię, strefę relaksu, wejście na stadion i strefę kibica.
 
Jednym z najważniejszych punktów naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. To była wyjątkowa okazja, aby poznać historię miasta i poznać bohaterskich powstańców. Znajdujące się tam ekspozycje przedstawiają walkę i codzienność powstania na tle okupacji, poprzez ukazanie złożonej sytuacji międzynarodowej, aż po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w PRL-u. Muzeum wykorzystuje nowoczesne techniki audiowizualne, które są przydatne w dotarciu do młodego odbiorcy.
 
Podsumowując, nasza wycieczka do Warszawy była niezapomnianym przeżyciem. Mogliśmy poznać historię, kulturę i piękno tego miasta. Spędziliśmy czas wspaniale, a przeżycia i wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.
 
 
Tekst i zdjęcia: Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni.