Wycieczka rowerowa uczniów ze szkoły w Zielęcinie

We wtorek, 14 czerwca 2022 roku, uczniowie klas IV – VIII pod opieką pani Kasi Ławniczek i pana Mariusza Szali wybrali się na wycieczkę rowerową po gminie Rząśnia.

Pogoda zachęcała wszystkich, aby aktywnie spędzić ten dzień. Wyposażeni w kamizelki odblaskowe i dobry humor udaliśmy się w kierunku Rząśni. Z Rząśni pojechaliśmy ścieżkami rowerowymi do Suchowoli. Pierwszy postój zaplanowany był na placu zabaw przy remizie w Suchowoli.

Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy dalej do Stróży. Po drodze zatrzymaliśmy się w najwyższym naturalnym miejscu naszej gminy, skąd rozpościera się widok na wieś Zielęcin i nową odkrywkę węgla. W Stróży odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę, gdzie bardzo serdecznie przyjęła nas pani Magdalena Komór. Pani bibliotekarka opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy o miejscowej bibliotece i o budynku szkoły (zabytkowy dworek), w której ta biblioteka się znajduje. Mieliśmy okazję zwiedzić ten budynek i usłyszeć wiele cennych informacji z jego historii. Pani Magdalena przygotowała dla nas ognisko i poczęstunek. Serdecznie dziękujemy pani Magdzie za gościnę. Na koniec wyprawy obejrzeliśmy zabytkowy kościół w Stróży i udaliśmy się w drogę powrotną. Wszyscy wrócili do szkoły bezpieczni, zadowoleni i odrobinę zmęczeni.

Dzięki takiej wycieczce mogliśmy dokładniej poznać ciekawe miejsca w naszej gminie i sprawdzić znajomość przepisów ruchu drogowego, poznanych na lekcjach w szkole.

Tekst z i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Zielęcinie.