Z wielką radością informujemy, że podczas tegorocznego 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w całym kraju w najbliższą niedzielę 28 stycznia 2024 r., również nasza gmina gra z Orkiestrą!

Dzięki zaangażowaniu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni oraz Szkoły Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej Wolontariuszy Orkiestry spotkać będzie można między innymi przed kościołami na terenie gminy.

Wolontariusze z Rząśni są grają pod opieką pajęczańskiego sztabu nr 6783 WOŚP. Zainteresowanych zapraszamy również na regionalny 32. Finał w hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej w Pajęcznie. Finał startuje od godz. 15.00. Szczegóły na plakacie poniżej.

Przypominamy, że 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. 

Fundacja planuje kupić urządzania dla:
– diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne,
diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry,
diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy,
rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc,
torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Pamiętajmy! Cel 32. Finału WOŚP: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.  Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej gminie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej gminie