Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. Dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania sympatii innym osobom. Kilka dni wcześniej w szkole zorganizowano pocztę walentynkową, a w Dzień Św. Walentego uczniowie z samorządu szkolnego dostarczali adresatom kartki i liściki. Wśród społeczności szkolnej królował tego dnia kolor czerwony.

Pani bibliotekarka zaprosiła także uczniów kl.I-III do wspólnego świętowania. Poznali oni historię święta, jego patrona oraz ciekawostki o tym jak inne kraje świętują tego dnia. Wsłuchiwali się w wiersze m.in. Jana Brzechwy, które tematycznie nawiązywały do święta. W dalszej kolejności były zadania z muzyką i serduszkiem w tle, kodowanie czy serduszkowy labirynt. Uczniowie układali z rozsypanki przysłowia o miłości I uczestniczyli w zabawie “Złamane serce”. Zakończeniem zajęć było wykonanie walentynki dla wylosowanej osoby. W ten sposób nikt nie poczuł się pominięty.

Z kolei w klasach IV-VIII, na lekcjach wychowania fizycznego odbył się klasowy konkurs. Tematem przewodnim było słowo MIŁOŚĆ. Każdy uczeń miał za zadanie przejść tor przeszkód, w którym każda czynność symbolizowała trudności i wyzwania z jakimi możemy się spotkać na co dzień w relacjach międzyludzkich. Były to: wspinaczka po górach emocji, most wierności, tunel miłości. Przy mecie czekał na każdego balon w kształcie serca, który był podziękowaniem za zaangażowanie.

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Marcina Bielskiego w Białej.