Połowa wakacji już za nami, a tym samym część wakacyjnych zajęć zaplanowanych przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Filię Biblioteczną w Kodraniu została zrealizowana. Jak co roku na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji.

Pierwszy miesiąc uczestnicy spędzili bardzo aktywnie: odbyły się rajdy rowerowe m.in. do Świetlicy w Będkowie, rozegrano turniej piłkarzyków i w piłkę nożną, a dzieci czytały wierszyki o psach z okazji Międzynarodowego Dnia Psa oraz malowały farbami rzekę Wisłę ( Rok 2017 ustanowiono Rokiem Rzeki Wisły). Najmłodsi zbudowali akwarium, a także przebierali się i pozowali do zdjęć (zabawy z fotografią). Zorganizowano rysowanie z zamkniętymi oczami oraz malowano bohaterów bajki o Czerwonym Kapturku. Uczestnicy tegorocznych wakacji mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach decoupage. Przygotowano również zajęcia z tworzenia kwiatów z kolorowego szyfonu. Odbyły się również zajęcia komputerowe oraz gry i zabawy stolikowe (warcaby, chińczyk). Na zakończenie pierwszej części letnich ferii przygotowano zajęcia kulinarne (pieczenie cukinii oraz robienie kolorowych galaretek z pianką).

Przed nami ostatni miesiąc wakacji. Mamy nadzieję, że pogoda będzie nam dopisywała. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach. Szczegóły wakacyjnej oferty na naszej stronie internetowej oraz Urzędu Gminy.

Tekst i zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury oraz Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kodraniu.