W piątek 22 października 2010 roku w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni odbyła się uroczystość wręczenia medali nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Tego dnia 27 par z Gminy Rząśnia obchodziło „Złote Gody”. Były to następujące osoby: Stanisława i Ryszard Matusiak, Stanisława i Józef Kubiak, Lucyna i Józef Rogaczewscy, Janina i Władysław Beśka, Janina i Tadeusz Wojtan, Anna i Wacław Wiśniewscy, Kazimiera i Marian Rabenda, Janina i Kazimierz Hałada, Barbara i Józef Zbrożek, Łucja i Antoni Barasińscy, Jadwiga i Mieczysław Tokarz, Irena i Edward Bazan, Genowefa i Tadeusz Rozumek, Zenona i Stanisław Kowalczyk, Zofia i Leon Jaworscy, Marianna i Józef Mroczek, Wiesława i Stefan Słomian, Cecylia i Józef Pietruszka, Wiesława i Lucjan Urbańscy, Anna i Jan Pająk, Zenona i Józef Parchyniak, Kazimiera i Zygmunt Borowieccy, Halina i Jan Rogaczewscy, Barbara i Feliks Wolwark, Teresa i Marian Kulifer, Marianna i Ryszard Ławniczak oraz Janina i Stefan Grochulscy.
Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście, Sekretarz Gminy Rząśnia – Jan Kałużny, Przewodniczący Rady Gminy – Marian Brożyna.
Nie zabrakło również księży, Marcina Felczuka wikariusza parafii Rząśnia, oraz proboszcza parafii Stróża Andrzeja Żuchowskiego, w obecności których małżeńskie pary odnowiły przysięgę składaną sobie 50 lat temu.

Jubilaci z dumą odbierali odznaczenia, dyplomy, gratulacje i kwiaty wręczane przez Wójta Gminy Rząśnia – Tomasza Stolarczyka. Za zdrowie jubilatów wzniesiono toast, po czym przystąpiono do uroczystego obiadu. W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, który rysuje piękną tradycję świętowania tak ważnych wydarzeń w życiu dwóch bliskich sobie osób jakimi są „Złote Gody” – Wójt Gminy Tomasz Stolarczyk wręczył Jubilatom fotografie upamiętniające tę uroczystość, która przy porywającej do tańca muzyce, trwała do późnych godzin wieczornych.