Serdecznie zapraszamy na cykl Spotkań Integracyjnych pod nazwą „Dajmy Dzieciom Uśmiech z Teatrem Tańca „Kwieciste Gwiazdy””, który organizowany jest w szkołach na terenie naszej gminy już w najbliższy wtorek 10 października – kolejno w:
– Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni o godz. 8:30,
– Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni o godz. 10:00,
– Szkole Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej o godz. 11:40.

Spotkania te służą ukazywaniu polskim widzom (zarówno dorosłym, młodzieży jak i dzieciom ze Szkół Podstawowych i Przedszkoli) niezwykle utalentowanych młodych artystów z Ukrainy.

Ukraińską grupę taneczną tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy. Prezentowany przez nich około 60 minutowy program obejmuje około 15 układów tanecznych  (tańce ludowe świata, polskie, ukraińskie, chińskie, hiszpańskie, indyjskie, irlandzkie, rosyjskie, brazylijskie itp., balet klasyczny, tańce współczesne, towarzyskie, etiudy taneczne, inscenizacje bajek).

Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, są piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów).

Występy Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy”, bo tak po polsku nazywa się grupa, budzą zawsze wielkie emocje u zaproszonej publiczności.

„Taneczne przedpołudnie w gminie Rząśnia”

„Taneczne przedpołudnie w gminie Rząśnia”