W poniedziałek 12 czerwca 2017 roku w GBP w Rząśni – Filia w Kodraniu odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską, realizowane w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.
Pani Barbara jest autorką książek dla dorosłych i młodszych czytelników, otrzymała liczne wyróżnienia i nagrody w konkursach m.in. „Teren prywatny” otrzymał główną nagrodę w konkursie polskiej „Dziennika Bridget Jones”, „Pozłacana rybka” zdobyła I miejsce w konkursie Literackim im. Astrid Lindgren powieść „Buba” zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”, w 2015 roku otrzymała statuetkę „Guliwer w krainie liliputów” nagrodę przyznawaną przez czasopismo „Guliwer” za całokształt twórczości. W 2017 roku książka „Tru” wygrała w konkursie Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięca „Przecinek Kropka” .

W trakcie spotkania nasz gość opowiadał o swojej drodze literackiej, życiu i rodzinie. Pani Basia chętnie odpowiadała na pytania osób uczestniczących w spotkaniu, wyjaśniła m.in. różnice między pisaniem dla dzieci a dla dorosłych, opowiadała skąd czerpie pomysły do swoich powieści i czy książki są oparte na faktach.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, gdyż sama jest niezwykle ciepłą i przyjazną osobą. Na zakończenie Pani Basia otrzymała kosz róż wykonanych własnoręcznie przez pracowników GOK i biblioteki, a później przyszedł czas na autografy oraz wspólne zdjęcia.

Bardzo dziękujemy Pani Barbarze za ta wspaniałe oraz interesujące spotkanie i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni – Filia w Kodraniu.