W dniu dzisiejszym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbyło się, zorganizowane m. in. przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, widowisko teatralno – muzyczne adresowane do młodego widza z licznymi efektami wizualnymi i muzyką, pod nazwą „Przybysze z Planety Zangular”.

Młodzi widzowie z terenu całej naszej gminy z zapartym tchem śledzili losy dwóch kosmitów, którzy poszukiwali tajemniczego elementu, bez którego życie na ich planecie umiera. W końcowej części uczniowie dowiadują się, że tylko dzięki dobrym uczynkom można osiągnąć to, na czym nam zależy. Całe widowisko wzbogacały różne efekty specjalne: dymowce, stroboskopy, światła laserowe, efekty pirotechniczne, itp.
Dzięki tej baśni muzycznej w wykonaniu aktorów scen łódzkich, dzieci zobaczyły jak ważne jest bezinteresowne czynienie dobra dla innych oraz dzielenie tym co się posiada a wtedy dobro do nas wróci ze zdwojoną silą.

Widowisko, z powodu niedawnych Mikołajek, dodatkowo wzbogacone było spotkaniem z Mikołajem, który podarował każdemu dziecku skromny upominek, a z chętnymi pozował do zdjęć.