Wczoraj, 22 kwietnia 2024 r., odbyła się LV sesja VIII kadencji Rady Gminy Rząśnia. Wczorajsza sesja była zapewne ostatnią w mijającej i kończącej się 30 kwietnia br. kadencji organów samorządu terytorialnego.

Mijająca kadencja była najdłuższą w III RP, bo trwała 5,5 roku. Nie była też łatwa – przypadła na czas pandemii COVID-19, wojny w Ukrainie i kryzysu energetycznego. Radni niejednokrotnie musieli podejmować ważne i trudne decyzje.  W jej trakcie spotkali się 55 razy na sesjach plenarnych oraz wielokrotnie więcej na posiedzeniach Komisji Rady Gminy. Uchwalili 392 akty prawne w postaci uchwał Rady Gminy.

Sesja ta, oprócz podjęcia koniecznych jeszcze uchwał związanych z budżetem gminy, upłynęła na podsumowaniach i podziękowaniach. Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk wraz z Przewodniczącym Rady Jarosławem Popławskim wyrazili wdzięczność wszystkim Radnym za ich trudną, ale owocną i służącą lokalnej społeczności pracę. Radni, którzy – czy to z powodu nie kandydowania, czy takiej, a nie innej woli wyborców, nie zasiądą w Radzie kadencji 2024-2029 – otrzymali okolicznościowe bukiety kwiatów. Byli to: Bożena Mikłaszewska, Dorota Słomian, Włodzimierz Hachurski, Sławomir Juszczyk i Marek Kozieł. W sposób szczególny należy tu wspomnieć o Radnym Sławomirze Juszczyku, który z samorządem związany był przez ostatnie 30 lat – dziękujemy!

Wszyscy Radni otrzymali upominki w postaci publikacji „Poczet samorządowców województwa łódzkiego 1990 – 2023”. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć i gorących dyskusji na temat mijającej kadencji.

Wszystkim Radnym VIII kadencji Rady Gminy serdecznie raz jeszcze dziękujemy. Rozpoczynająca się już niedługo IX kadencja Rady Gminy Rząśnia na pewno – tak jak i ta mijająca będzie pełna wyzwań, ale i nowych możliwości. Przed nami kolejne pięć lat.

Zdjęcia: Kamil Sobala.

Podobne wpisy: