Rząśnia Cup 2019. Relacja

W ubiegłym tygodniu – w sobotę 22 lutego –  na obiektach sportowych Gminy Rząśnia toczyła się rywalizacja sportowo – integracyjna mieszkańców gminy. Tym razem był to Turniej Halowy w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy „RZĄŚNIA CUP 2019”.

Organizatorem zawodów był LKS Czarni Rząśnia i turniej skierowany był do mieszkańców Gminy Rząśnia. Do rywalizacji zgłosiło się 13 zespołów, które w większości reprezentowały sołectwa z terenu gminy i były to takie zespoły jak Fabryka Futbolu (Rząśnia), Zielęcin, Orły Górskiego (Biała), Żary, WDC Kopacze (Kopy), FC Ponalewce (Rząśnia), EL Pistolero (Gawłów), Suchowola, Orły Sołtysa (Będków), FC Kielon (Trzcinica – Rychłowiec), AC Materace (Kodrań), Biała,  Stróża.

Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, rozegranych zostało 40 meczy. Uczestnikami zawodów byli zarówno nastolatkowie jak i dorośli mieszkańcy.

Najlepszymi zespołami w swoich grupach zostały drużyny Zielęcina i Fabryki Futbolu w  grupie A oraz Orły Górskiego i Żary w grupie B. W kolejnej fazie rywalizacji tj. półfinałach mieliśmy pojedynek Zielęcina – Żarami oraz Orły Górskiego – Fabryka Futbolu.

Zwycięzcy tych dwóch meczy zagrali w finale natomiast przegrani w meczu o trzecie miejsce. W meczu o trzecie miejsce rywalizowały Żary z Orłami Górskiego i tam wygranym okazała się drużyna Orłów natomiast w finale spotkały się zespoły Fabryki Futbolu i Zielęcina.

Zwycięzcą sobotniego turnieju okazała się drużyna Fabryki Futbolu, która pokonała drużynę Zielęcina. Miejsce trzecie zajęły Orły Górskiego z Białej.

Zdjęcia: Sławomir Konieczko (wszelkie prawa zastrzeżone). Tekst: Michał Krawczyk