Niesamowita świąteczna atmosfera, sala pełna widzów, doskonały śpiew i muzyka. Tak można  podsumować koncert świąteczno – noworoczny, który odbył się w minioną niedzielę 14 stycznia 2024 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśni.

A naprawdę warto było w ten wieczór odwiedzić remizę OSP, bo posłuchać mogliśmy koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia pod kierownictwem kapelmistrza Kamila Kołatka oraz instruktora Tomasza Kozubowicza, a także młodzieżowego chóru – koła muzycznego pod opieką Szymona Cebuli.

Po krótkim wstępie i powitaniu przybyłych Mieszkańców przez Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni Joannę Konieczko oraz przez Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka, którzy podkreślali wyjątkowe zaangażowanie, chęć nauki i rozwoju nowych umiejętności muzycznych przez członków obu grup, mogliśmy wszyscy odbyć muzyczną podróż w klimacie Świąt i Nowego Roku.

Po ponad godzinnym koncercie, wszyscy którzy zdecydowali się tak licznie przybyć na koncert mogli jeszcze skorzystać ze słodkiego poczęstunku, wypić kawę lub herbatę i porozmawiać – nie tylko o świętach.

Dziękujemy Orkiestrze i Kołu Muzycznemu za wspaniałe muzyczne chwile. Wszystkim Mieszkańcom którzy odwiedzili salę Ochotniczej Straży Pożarnej tego wieczoru – to dla Was Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Koło Muzyczne funkcjonują i grają. Dziękujemy Rodzicom i Rodzinom członków tych zespołów – bez Waszej chęci i wiary nie funkcjonowały by one tak dobrze. Dziękujemy wreszcie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego koncertu.

Na pewno zobaczymy się za rok – w jeszcze lepszej „muzycznej formie”.