Relacja z Gminnego Dnia Kobiet

W ubiegły piątek 11 marca 2023 r. w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbyły się obchody Gminnego Dnia Kobiet podczas których Panie z terenu Gminy Rząśnia mogły w doskonałej atmosferze nie tylko posłuchać świetnej muzyki, ale i po prostu spotkać się i porozmawiać.

Już przy wejściu na halę każda kobieta była witana okolicznościowym tulipanem przez Wójta Gminy Tomasza Stolarczyka wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Rząśnia Jarosławem Popławskim oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśni.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich Gości przez prowadzącą spotkanie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni Joannę Konieczko, która zaprosiła na scenę Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka wraz z Dyrektorem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni Damianem Mikołajczykiem. Pan Wójt po raz kolejny w imieniu swoim jak i wszystkich mężczyzn z terenu gminy złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta nie zapominając również o zbliżającym się Dniu Sołtysa. Życzył również wszystkim niezapomnianego wieczoru spędzonego w jak najweselszej i najprzyjemniejszej atmosferze – a co najważniejsze po kilku latach przerwy – spędzonego wspólnie wraz z czasem długo niewidzianymi znajomymi.

Część muzyczną rozpoczęli adepci szkółki gitarowej Pana Krzysztofa Ptaka działającej przy Urzędzie Gminy w Rząśni oraz – funkcjonujący przy tej samej instytucji – gminny chórek którym opiekuje się Pan Szymon Cebula.  Obie grupy podczas swoich kilkunastominutowych występów zaprezentowały swoje, cały czas rosnące, umiejętności muzyczne, pokazując swoją wielką pasję i zainteresowanie muzyką.

Przed godziną dziewiętnastą na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru. Artysta na którego bardzo wielu uczestników Gminnego Dnia Kobiet czekało: twórca przeboju „Ale Ale Aleksandra” Andre.

W swoim ponad godzinnym energetycznym i pełnym zapału koncercie Andre zaprezentował cały przekrój swojej twórczości porywając do zabawy i wspólnego śpiewu blisko 500 osób które były tego wieczoru obecne w naszej hali. Jeszcze długo po koncercie rozdawał autografy i robił zdjęcia z fanami.

Po zakończeniu koncertu Wójt Gminy zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek przy cieście i kawie, jednocześnie zapraszając wszystkich na kolejny Gminny Dzień Kobiet już za rok.

« z 3 »

Zdjęcia: Dawid Pęciak.