W niedzielę 10 marca w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbyły się coroczne, już tradycyjne obchody Gminnego Dnia Kobiet.

Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka jak co roku mogliśmy spotkać się, aby posłuchać nie tylko naszych lokalnych wykonawców, ale też gwiazd polskiej sceny muzycznej – twórców znanych i lubianych przez nas wszystkich.

Już przy wejściu na halę każda kobieta była witana okolicznościowym tulipanem przez Wójta Gminy Tomasza Stolarczyka wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Rząśnia Jarosławem Popławskim oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej z Rząśni i Białej.

Po powitaniu Gości mogliśmy obejrzeć występ chórku młodzieżowego pod kierownictwem Pana Szymona Cebuli i szkółki gitarowej pod opieką Pana Krzysztofa Ptaka. Obie te grupy działają już od ponad roku przy Gminnej Bibliotece Publicznej i są doskonałym miejscem do rozwoju muzycznych umiejętności naszych młodych mieszkańców, a w niedzielę mieliśmy okazję zobaczyć ich na prawdziwej scenie.

Główną atrakcją wieczoru był koncert zespołu KORDIAN czyli Kordiana Cieślika. Grupa Kordian to pierwsza w Polsce formacja grająca góralskie folko-polo, a są znani między innymi z takich przebojów jak „Dziewczyna z gór” oraz „Wina dzban”. Na pewno bardzo wielu z nas pamięta ich telewizyjne teledyski czy klipy z wielomilionowymi wyświetleniami na You Tubie. Kordian bardzo aktywnie bawił się wraz z publicznością, porywał do tańca Panie i zapraszał je do wspólnej zabawy.

Tegoroczna impreza z okazji Dnia Kobiet pełna była dodatkowych atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko naszego miejscowego SPA, udział w losowaniu trzech, z szerokiej oferty salonu, wyjątkowych voucherów:
– zabieg kosmetologiczny DERMAPEN + mezokoktail + maska w kwocie 400 zł,
– zabieg oczyszczania wodorowego z maską liftingującą i ampułką w kwocie 250 zł,
– masaż relaksacyjny lub klasyczny w kwocie 200 zł.

Poza tym każdy z naszych Gości, niezależnie od płci lub wieku, mógł zrobić sobie zdjęcie w VideoBudce360 oraz posmakować darmowego popcornu i waty cukrowej – stoiska te były wprost oblegane. Na koniec, już tradycyjnie, po zakończeniu koncertu Wójt Gminy zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek przy cieście i kawie, jednocześnie zapraszając wszystkich na kolejny Gminny Dzień Kobiet już za rok.

Całości obchodów Gminnego Dnia Kobiet towarzyszyła naprawdę wyjątkowa oprawa i wystrój hali przygotowane przez Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni.