Relacja z Dnia Kobiet w Gminie Rząśnia

W ostatni piątek 8 marca Mieszkanki Gminy Rząśnia oraz Goście, jak co roku, dzięki Wójtowi Gminy Tomaszowi Stolarczykowi, Radzie Gminy Rząśnia oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni, mogły uczestniczyć w Gminnym Święcie Kobiet i zorganizowanym z tej okazji uroczystym koncercie.

Wieczór z muzyką – po wstępie Dyrektor Biblioteki Joanny Konieczko, rozpoczął Wójt Gminy Tomasz Stolarczyk składając wszystkim Paniom serdeczne życzenia oraz wręczając symboliczny bukiet kwiatów na ręce Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rząśni, bez której wyjątkowego zaangażowania Święto Kobiet w tej formie nie mogło by się odbyć.

Następnie kolej przyszła na niemal godzinny blok występów najmłodszych adeptów muzyki z Gminnego Ogniska Muzycznego pod kierownictwem Panów Andrzeja Freusa i Szymona Cebuli. Zatańczyły dla wszystkich również młode dziewczęta z zespołu tanecznego “Tęcza” działającego przy świetlicy w Będkowie. Dla Mieszkanek i Gości zaśpiewała również Sandra Aleksanderek z Rząśni.
Ta część koncertu upewniła nas wszystkich, iż w młodych mieszkańcach naszej gminy drzemie wielki potencjał, który dzięki prowadzonym przez nasze gminne jednostki zajęciom zmierza w dobrym kierunku i napawa optymizmem na przyszłość. O wielu z nich na pewno jeszcze w przyszłości usłyszymy.

Po tym bloku nadszedł czas na oczekiwany przez wielu koncert zespołu “Baciary”. Ciekawe i dynamiczne połączenie muzyki pop, rocka, biesiady, trochę disco, trochę “muzycki” na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem porwało – czasem nawet do tańca i  wspólnego śpiewania – zgromadzoną w niezwykle dużej liczbie publiczność, a oryginalne podejście zespołu do muzyki tanecznej na pewno sprawiło, że ten koncert można zaliczyć do jak najbardziej udanych.
“Baciary” jeszcze długo po koncercie pozowali do zdjęć i podpisywali swoje płyty. Wspomnieć trzeba, że na ich koncercie mieliśmy Gości z naprawdę odległych stron – którzy już na kilka dni przed 8 marca pytali o szczegóły wydarzenia.

Na zakończenie przyszedł czas na kwiaty dla Pań. Żadna z nich nie opuściła hali w Rząśni bez okolicznościowego tulipana, które wręczane były przez Pana Wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy Jarosława Popławskiego. Każda z Pań (a także towarzyszący im Panowie) mogła dodatkowo osłodzić sobie ten wieczór kawałkiem ciasta i porozmawiać przy kawie. Za ten poczęstunek dziękujemy pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rząśni.

Podsumujmy. Było wyjątkowo, a za rok będzie jeszcze lepiej. Zapraszamy już teraz!

Zdjęcia: Maciej Ratajczyk.