W miniony piątek, w przededniu Dnia Kobiet wszystkie Panie z gminy Rząśnia miały okazję uczestniczyć w uroczystych obchodach swojego święta.

Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni Pani Krystyny Strzelczyk,  mogliśmy być świadkami zorganizowanych już po raz czwarty uroczystości, w których tym razem głównym punktem programu był koncert Andrzeja Poniedzielskiego.

W swym pełnym niebanalnego humoru, muzyki i lirycznej zadumy koncercie koncentrował się On przede wszystkim na kobietach, a głównie  ich relacjach z mężczyznami z perspektywy przedstawiciela drugiej płci. Artysta umiejętnie wplatał w swoje opowieści poetyckie piosenki skomponowane przez siebie samego a także m.in. przez Bułata Okudżawę i Leonarda Cohena. W trakcie spotkania satyryk mówił o konflikcie na linii kobieta – mężczyzna, ubarwiając wywód przezabawnymi anegdotami i własnymi spostrzeżeniami na ten temat.

Kolejnym, tradycyjnym już, punktem programu był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia na czele z kapelmistrzem Tomaszem Dulskim. Orkiestra jak zawsze z okazji Święta Kobiet zaprezentowała nam swe premierowe utwory zaaranżowane w wyjątkowo atrakcyjny i dynamiczny sposób. Byliśmy tez świadkami, robiącego potężne wrażenie stopniem skomplikowania i pracą włożoną w jego przygotowanie, pokazu musztry paradnej.

Na zakończenie wszystkie Panie miały okazję skosztować okolicznościowego tortu, ciasta oraz spędzić ostatnie chwile tego pełnego wrażeń i atrakcji wieczoru przy kawie i herbacie.