Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie pragnie poinformować, że w dniu 24 maja (sobota) 2014 r. odbędzie się Nadwarciański Festiwal Ludowy.

W ramach Nadwarciańskiego Festiwalu Ludowego odbędą się:

2 Międzypowiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych;

Konkurs Kulinarny „Pierogowe szaleństwo”;

szereg warsztatów: malarstwa, rzeźby, bibułkarstwa, decoupage, koronkarstwa, spotkania z artystami ludowymi, możliwość spróbowania tradycyjnych potraw serwowanych przez lokalne stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich.

Laureaci 2 Międzypowiatowego Przeglądu Kapel i Zespołów Śpiewaczych zostaną wytypowani do udziału w 48. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W roku ubiegłym Międzypowiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych cieszył się dużym uznaniem zarówno wśród zespołów, kapel jak i etnomuzykologów czy etnografów.

Ponadto pragniemy poinformować, że w tym dniu istnieje możliwość wystawienia stoiska promocyjnego z artykułami rękodzielniczymi, ludowymi, a także istnieje możliwość promocji lokalnej kuchni. Wszystkich zainteresowanych promocją swoich walorów ludowych prosimy o kontakt telefoniczny. Ilość stoisk jest ograniczona.

W załączeniu Regulamin 2. Międzypowiatowego Przeglądu Kapel i Zespołów Śpiewaczych oraz Regulamin 1. Konkursu Kulinarnego „Pierogowe szaleństwo”.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 8 maja 2014r.

Pytania prosimy kierować pod nr (43) 843-00-00. Zapraszamy!!!

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Do pobrania: dokumenty zgłoszeniowe.