Tomasz Owczarek z Bełchatowa z czasem 00:24:33.24, pobijając przy okazji rekord tego wydarzenia, zwyciężył w III Biegu Wolności Rząśnia 2024, który odbył się w niedzielę 2 czerwca 2024 r. Bieg ostatecznie zakończyło 123 zawodników, którzy kilkanaście minut przed 17 rozpoczęli to popołudnie rozgrzewką przygotowująca do 8 kilometrowej trasy, na którą wyruszyli dokładnie o godz. 17.00 na sygnał „Start” wypowiedziany przez Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka.

Pierwsi zawodnicy pojawiali się na mecie już po dwudziestu kilku minutach, o czym pisaliśmy wyżej, a czterdzieści minut po zwycięzcy przybiegli ostatni biegacze – zmęczeni, ale szczęśliwi z niewątpliwego sukcesu jakim było ukończenie tego, wcale niełatwego, Biegu. Każdego z wbiegających na metę witali, wręczając pamiątkowy medal: Wójt Gminy Tomasz Stolarczyk, Radny Rady Gminy Rząśnia Tomasz Leszczyk, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni Damian Mikołajczyk oraz Radni Rady Powiatu Pajęczańskiego Jakub Wejman i Jacek Lewera.

Już po zakończaniu Biegu wręczono w każdej z kategorii wiekowych określonych w Regulaminie, atrakcyjne nagrody, m. in. saturatory SodaStrem, a także wylosowano – wśród wszystkich uczestników, rower elektryczny, którego zakup dofinansował ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku – wygrał go Przemysław Chwal z Pajęczna. Na specjalne wyróżnienie mogli liczyć najlepszy Mieszkaniec i Mieszkanka naszej gminy, którzy mogli liczyć (po raz pierwszy zarówno w kategorii kobiet i mężczyzn) na wygraną w postaci telewizorów SmartTV SHARP – odebrali je Sebastian Mikołajczyk z Białej i Kinga Cimcioch z Rząśni.

Na tą chwilę nieoficjalne całościowe wyniki III Biegu Wolności Rząśnia 2024 mogą Państwo poznać pod linkiem: dostartu.pl/iii-bieg-wolnosci-cc10829-ccx33644.

Przed rozpoczęciem biegu głównego odbył się – dla wielu najważniejszy – „Bieg Kolorów” dla dzieci. Rywalizacja w nim przebiegała wydaje się z jeszcze większym zaangażowaniem i emocjami niż bieg starszych uczestników, a na pewno w tak samo radosnej i pełnej uśmiechu atmosferze. Najmłodsze dzieci w chmurze kolorów, które spadały na biegaczy dobiegały na metę gdzie na każdego z nich czekał pamiątkowy medal i drobny upominek. Dzieci biegły również na dystansach dostosowanych do swojego wieku w podziale na kilka kategorii wiekowych. Otrzymali, jak wszyscy, pamiątkowe medale oraz nagrody za najlepsze miejsca.

Od pierwszej edycji tej czerwcowej imprezy, jej nieodłącznym i cieszącym się niesamowitą popularnością wśród naszych Mieszkańców jest Piknik Rodzinny, który również w tym roku zgromadził pokaźną grupę uczestników, którzy mogli skorzystać z licznych atrakcji – wśród nich: dmuchanego placu zabaw, animacji dla dzieci, malowania twarzy,  plecienia kolorowych warkoczyków, brokatowych tatuaży, zabawę w pianie i wielu innych. Najmłodsi i Ich opiekunowie mogli również liczyć na słodki poczęstunek czy popcorn.

Wielkim powodzeniem cieszyły się stanowiska przygotowane przez zaprzyjaźnione stowarzyszenie „Rząśnia Moto Team” czy Ochotnicze Straże Pożarne, gdzie można było przejechać się na naprawdę wyjątkowych pojazdach – były one wprost oblegane, tak samo jak wozy bojowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy, czy pokaz służb mundurowych w tym Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Ogromną atrakcją okazała się „Wioska Indiańska” przygotowana przez Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II  w Rząśni z wigwamami i miejscami do zrobienia pamiątkowych fotografii: ścianką, fotobudką, przestrzennymi kaktusami, zagrodą dla koni. Na dzikim zachodzie na uczestników czekały różne atrakcje i niespodzianki. Wśród przygotowanych konkurencji sportowych dla dzieci były: spacer Apacza, bystre oko, szybka strzała, rozbij bank, wyścigi koni. Dzieci po wykonanych zadaniach otrzymywały pieczątki oraz nagrody. Ponadto rodzice i dzieci mogli poszukiwać razem złota oraz zagrać w grę „Sstrzemiona i podkowy”. Odbyły się także dwie konkurencje dla dorosłych „Silni i mocni” oraz „Spacer kowboja”.

Dziękujemy partnerom i sponsorom wydarzenia: Stowarzyszenie Klub Biegacza „Warta”, LKS „Czarni” Rząśnia., Ochotnicze Straże Pożarne, Rząśnia „Moto Team” ,Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni, Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Eko-Region Sp. z o. o., ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji.