Wczoraj, 4 czerwca 2023 r, na kompleksie sportowo – rekreacyjnym w Rząśni odbył się „II Bieg Wolności Rząśnia 2023”.

Już od godz. 14 zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy, zarówno ci którzy chcieli zapisać się w biurze zawodów do Biegu głównego i Biegu kolorów dla dzieci, jak i bardzo liczni mieszkańcy, którzy mogli już skorzystać z przygotowanych dla całych rodzin atrakcji.

A na placu przed boiskiem przez całe popołudnie – aż do godziny 20, działo się bardzo wiele.  Można było skorzystać z darmowych dmuchańców, strefy animacji dla najmłodszych z mega atrakcją: pistoletem z chłodną pianą.

Można było też dowiedzieć się na czym polega nauka MMA. W pokazie tych sztuk walki wystąpiły dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, co świetnie zobrazowało, że jest to dyscyplina sportu, która nie tylko pomoże obronić się na ulicy przed napaścią, ale też nauczy pokory i poprawi kondycję.

W pokazie tanecznym tańca współczesnego można było zobaczyć podopiecznych szkoły tańca Born 2 Bounce Dance Academy.

Podczas imprezy, która oprócz biegów, miała też charakter rodzinny nie mogło zabraknąć zaprzyjaźnionego z nami stoiska Stowarzyszenia „Rząśnia Moto Team”, swoją prezentację profilaktyczno – promocyjną miała Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie. Pierwszorzędną i obowiązkową dla wielu miłośników zwierząt było stoisko Schroniska „Funny Pets” w Czartkach. Nasi Goście mogli też ochłodzić się zimnymi lodami lub zjeść „coś na szybko”.

Ale największe emocje to oczywiście biegi. Na początek „Bieg kolorów”. Najmłodsze dzieci w chmurze kolorów, które spadały na biegaczy dobiegały na metę gdzie na każdego z nich czekał pamiątkowy medal i drobny upominek.

Potem przyszła kolej na trochę starsze dzieci i młodzież. Ci pobiegli na dystansach dostosowanych do swojego wieku w podziale na kilka kategorii wiekowych. Otrzymali, jak wszyscy, pamiątkowe medale oraz nagrody za najlepsze miejsca.

Po godz. 16:30 rozpoczęło się główne wydarzenie: II Bieg Wolności Rząśnia 2023.

Po rozgrzewce, którą dla wszystkich poprowadziła Katarzyna Woeltz oraz krótkim powitaniu przez Pana Wójta Tomasza Stolarczyka i Posła na Sejm VIII kadencji Krzysztofa Ciebiadę, Pan Wójt odliczając rozpoczął Bieg, przebiegający na trasie 8 km, w którym ostatecznie wystartowało i zostało sklasyfikowanych 123 zawodników.

Już po niespełna 25 minutach (z czasem 00:24:57.91) na metę wbiegł zwycięzca: Tomasz Owczarek z Bełchatowa. Ostatni zawodnik zakończył bieg po godzinie, a ostateczna klasyfikacja została zamieszczona pod linkiem: https://dostartu.pl/ii-bieg-wolnosci-cc7439-ccx21657.

Każdy zawodnik (oprócz pakietu startowego) otrzymał medal za udział, dodatkowo w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody wręczali: Pan Wójt Tomasz Stolarczyk, Poseł na Sejm VIII kadencji Krzysztof Ciebiada i Sekretarz Gminy Aldona Nagodzińska – Sadek. A były to nagrody bardzo atrakcyjne: aparaty fotograficzne instax, słuchawki bezprzewodowe, głośniki, tablety, sprzęt sportowy.

Specjalne nagrody, zgodnie z regulaminem biegu, otrzymali najszybsi na mecie nasi mieszkańcy: Błażej Suszek (z czasem 00:29:52.27 ) i Agnieszka Wróbel (z czasem 00:41:41.34) – były to telewizory.

Kulminacyjnym momentem było losowanie nagrody specjalnej wśród wszystkich uczestników: hulajnogi elektrycznej Red Bull Racing zakupionej dzięki ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku. Hulajnogę wylosowała Małgorzata Maj ze Zgierza.

II Bieg Wolności Rząśnia 2023 zakończył się. Jednak już za rok – jak wspominał zamykając wczorajszą imprezę Wójt Gminy Tomasz Stolarczyk i towarzyszący mu Pan Krzysztof Ciebiada, na pewno zobaczymy się ponownie, nasz bieg będzie coraz bardziej popularny, a nagrody jeszcze bardziej atrakcyjne.

Już teraz zapraszamy!

Dziękujemy partnerom wydarzenia: Stowarzyszeniu Klub Biegacza „Warta”, ESBANK Bank Spółdzielczy, LKS „Czarni” Rząśnia, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Body Helper Paweł Woeltz, Stowarzyszeniu Rząśnia „Moto Team”, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni.

Zdjęcia: Maciej Ratajczyk (Urząd Gminy w Rząśni).


Zdjęcia: Grzegorz Boroń