Projekt “Lokomotywą po wiedzę”

Ruszyła trzecia edycja projektu ekologiczno – artystycznego Łódzkiego Domu Kultury pt: „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion”.
Partnerami są Politechnika Łódzka, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz 32 instytucje z województwa łódzkiego.

W czwartek 30 stycznia dyrektorzy wybranych instytucji i domów kultury z województwa łódzkiego podpisali w ŁDK umowy udziału w projekcie.

Z przyjemnością informujemy ze Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni znalazła się w tym szacownym gronie. Uroczystego otwarcia projektu dokonał Pan Zbigniew Ziemba, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego oraz Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Pan Waldemar Drozd.

Projekt będzie realizowany od marca do czerwca tego roku . Młodzi kreatorzy mody w wieku 7-14 lat wezmą udział w warsztatach dotyczących projektowania strojów i biżuterii, dobierania i zestawiania tkanin. Będą też zajęcia ekologiczne, w tym dotyczące wykorzystania w modzie naturalnych materiałów. Zwieńczeniem warsztatów będzie pokaz mody ekologicznej „Eco Fashion”.

Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Więcej szczegółów już niebawem.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni.