Premia specjalna Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków w Rząśni

W dniu wczorajszym 2 lipca 2019 r. nasza gmina gościła premię specjalną 30. Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków.

Tegoroczna edycja odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, jej organizatorem jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich, a jednym ze współorganizatorów I etapu była Gmina Rząśnia.

Na teren naszej gminy kolarze wjechali około godziny 17 przejeżdżając przez Stróżę i udając się do sąsiedniej Gminy Sulmierzyce z której wrócili do nas, gdzie na trasie kibicować im mogli między innymi mieszkańcy Gawłowa i Suchowoli skąd już bardzo blisko było do linii premii specjalnej, która mieściła się obok Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni.
Tam już od godzin popołudniowych gromadzący się kibice mogli zobaczyć namiot promocyjny naszej gminy, banery i reklamowe witacze.

Przybycie peletonu na linię premii specjalnej poprzedził samochód „radio – wyścigu”, który przywitał wszystkich kibiców na czele z Wójtem Tomaszem Stolarczykiem, przybliżył historię trzydziestoletniej rywalizacji w jego ramach oraz przedstawił sytuację od początku etapu, aż do chwili obecnej. Po kilkunastu minutach pojawiły się wozy techniczne i czoło wyścigu, a tuż za nimi mała grupka liderów po której błyskawicznie przemknął peleton w którym każdy z zawodników rywalizował o jak najlepszy czas na punkcie pomiarowym. I tak po chwili pełnej emocji licznie zgromadzeni kibice mogli rozejść się do domów.

Wszystkim kibicom którzy byli obecni przy zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rząśni jak i na trasie całego wyścigu serdecznie dziękujemy! Losy dalszych etapów wyścigu możecie śledzić na stronie internetowej wyscig.com.pl oraz codziennie o godz. 23:00 na antenie TVP Regionalnej w Kronice 30. Wyścigu Solidarności” i Olimpijczyków (powtórki m. in. na antenie TVP Sport).

Międzynarodowy Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków to polski etapowy wyścig kolarski zaliczanego do cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. Od 2015 roku posiada kategorię UCI 2.2.

Podczas tegorocznej rywalizacji kolarze przejadą pięć etapów na terenie czterech województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego podkarpackiego. Do pokonania będą mieli 888,3 km. Wyścig rozpoczyna się 2 lipca etapem Łódź – Sieradz, a kończy 6 lipca na trasie Tarnobrzeg – Krosno.