Podsumowanie wakacji w Bibliotece w Białej

Wakacje w Filii Bibliotecznej w Białej przebiegały pod znakiem czytania, prac plastycznych, zabaw na świeżym powietrzu i integracji naszych czytelników.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia biblioteczne oraz organizowane imprezy. Na spotkaniu pt. “Czytamy, tworzymy, pieczemy” dominowała tematyka związana z wakacyjnym odpoczynkiem i wyjazdami. Czytaliśmy książkę ” Niedźwiedź łowca motyli ” oraz wierszyki związane z wakacjami. Uczestnicy zajęć wykonali z papieru kolorowe klapki, które kojarzą się z piaskiem i morzem. Następnie przyszła pora na wakacyjne kulinarne przysmaki. Dzieci same przygotowały pyszne gofry z bitą śmietaną oraz owocami.

30 lipca w bibliotece w Białej odbyła się impreza pod nazwą “Malujemy w plenerze, czytamy na rowerze”. Równo o godzinie 13.00 wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową w kierunku miejscowości Pęciaki. Tam odbył się krótki postój przy pomniku oraz siedzibie koła łowieckiego, po czym nastąpił powrót do Białej. Wracając, udaliśmy się do altanki przy szkole podstawowej, gdzie widoki z wycieczki utrwaliliśmy za pomocą farb na papierze. Oprócz urokliwych widoków malowane były również rowery. Powstało z tego duże, wspólne dzieło plastyczne.

Zajęcia pod nazwą “Książki czytamy o ruchu na świeżym powietrzu pamiętamy” zgromadziły na placu przy remizie OSP około 30 osób w bardzo różnym wieku. Tym razem gościliśmy nie tylko dzieci w wieku szkolnym. Przybyły także osoby w średnim wieku, jak również emeryci. Po wspólnym czytaniu rozpaliliśmy ognisko i posileni pysznymi kiełbaskami przystąpiliśmy do rozgrywek sportowych. Były biegi w workach, gra w piłką w kolory, przeciąganie liny, wyścigi z piłeczką na łyżeczce. Dużo radości dały dzieciom ćwiczenia akrobatyczne i skakanka.

Dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach i zapraszamy do Biblioteki w Białej po książki na długie jesienne wieczory.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Białej.