Podsumowanie wakacji w Białej i Kodraniu

Podsumowanie wakacji w Białej

Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Białej w okresie lipca i sierpnia organizowała dla dzieci wakacyjne zajęcia. Uczestnicy letnich spotkań w Bibliotece brali udział w zajęciach związanych z książką, rozwijali zdolności plastyczne wykonując ilustracje do wierszy Jana Brzechwy oraz prace z wykorzystaniem różnych technik. Wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek czy rebusów. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

29 sierpnia 2018 roku odbyła się impreza kończąca wakacyjne zajęcia w Bibliotece. Rozstrzygnięto konkurs “Mieszka Stonoga pod Białą”. Jego uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody. Nie obyło się bez czytania, rysowania kredą i rozgrywek sportowych. Imprezę zakończono pieczeniem kiełbasek na ognisku.

GBP w Rząśni, Filia w Białe dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach i miło spędzony czas.
Jednocześnie zapraszamy do korzystania ze zbiorów Biblioteki.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Białej.


Podsumowanie wakacji w Kodraniu

Wakacje 2018 dobiegły końca. Gminny Ośrodek Kultury oraz Filia Biblioteczna
w Kodraniu przygotowały w ostatnim miesiącu letnich ferii wiele interesujących zajęć. Propozycji było tak dużo, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, przy pięknej pogodzie. Można było aktywnie spędzić czas na boisku grając w piłkę nożną lub ringo, a słoneczna pogoda pozwoliła na zorganizowanie wycieczek rowerowych.

Dużym zainteresowaniem cieszył się plac zabaw przy budynku GOK gdzie dzieci budowały zamki z pasku a w upalne dni chłodziły się przy własnoręcznie zrobionym jeziorku. Także bitwa na balony wypełnione wodą sprawiła dużo frajdy dzieciakom.

Na zakończenie wakacji zorganizowano piknik z ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Przygotowano poczęstunek dla dzieci i młodzieży, a na koniec wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali drobny upominek.

Gminny Ośrodek Kultury i Filia Biblioteczna w Kodraniu serdecznie dziękują wszystkim osobom biorącym udział w zajęciach za aktywne uczestnictwo oraz dobrą zabawę, a wracającym do szkoły życzymy jak najlepszych wyników w szkole! Zapraszamy za rok.

Tekst i zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury oraz Filia Biblioteczna w Kodraniu.