Gmina Rząśnia 26 października 2012 odebrała pierwsze dwa place zabaw realizowane w ramach inwestycji  pn. „Budowa sześciu placów zabaw na terenie gminy Rząśnia w miejscowościach: Rząśnia, Zielęcin, Suchowola, Broszęcin, Rekle oraz  Stróża .

Inwestycja została sfinansowana z środków własnych gminy oraz środków pozyskanych w ramach działania 413 – „Wdrażane lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W ramach tego działania gmina pozyskała  dofinansowanie placów w Rząśni oraz Zielęcinie. Pozyskane  kwoty to po 25 000 zł dla placów w Rząśni i Zielęcinie.

Plac zabaw w Rząśni składał się z taki elementów jak dwa zestawy zabawowe, zjazd linowy, huśtawka typu bocianie gniazdo, huśtawka  wagowa, 4 szt. różnego rodzaju sprężynowców (różne kształty), huśtawka podwójna, huśtawka wagowa pozioma oraz równoważnia na sprężynie. Będzie wyposażony również w dwie ławeczki z oparciem, kosz na śmieci i tablicę informacyjną. Plac zabaw w Zielęcinie  składa się z jednego elementu zabawowego, dwóch sprężynowców, huśtawki typu ptasie gniazdo, huśtawki podwójnej, huśtawki wagowej poziomej, ławeczki z oparciem, kosza na śmieci i tablicy informacyjnej.

Cała inwestycja pn. „Budowa sześciu placów zabaw na terenie gminy Rząśnia w miejscowościach Rząśnia, Zielęcin, Suchowola, Broszęcin, Rekle oraz Stróża” zakończy się 30 listopada 2013 r. i zamknie się kosztem 234 991,60 zł.

prow-t.jpg