Piknik integracyjny połączony z Dniem Dziecka i I Biegiem Wolności. Relacja

W ostatnią niedzielę 2 czerwca na Kompleksie Sportowo – Rekreacyjnym w Rząśni odbył się Piknik Integracyjny połączony z Gminnym Dniem Dziecka oraz I Biegiem Wolności Rząśnia 2019.

Bogaty program imprezy i zapewnione przez organizatorów atrakcje sprawiły, że teren Kompleksu wypełnił się tłumem ludzi, którzy w rodzinnej atmosferze, aktywnie i pełni uśmiechu spędzili to popołudnie.

Otwarcia imprezy – zapraszając do jak najlepszej zabawy, dokonał Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk wraz Przewodniczącą Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwoną Koperską.

Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na cykl zabaw sportowych i gier, a były to między innymi: w kategorii klasy I-III – skok w dal, przeciąganie liny, w kategorii klasy IV – VI – bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, przeciąganie liny, w kategorii klasy VII – VIII  bieg na 100 m. W każdej z tych dyscyplin wręczono atrakcyjne nagrody w postaci gadżetów Gminy Rząśnia i akcesoriów sportowych – nagrody wręczali Wójt Gminy i Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Przewodniczący Rady Gminy Rząśnia Jarosław Popławski.

Ciekawym pomysłem był zaproponowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rząśni krótki quiz historyczny pod tytułem “Kocham Cię, Wolność!” (na podstawie pomysłu z programu “Kocham Cię Polsko!”), tematyczny głuchy telefon i już bardziej tradycyjne, wyścigi w workach.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się prezentacja naszego miejscowego klubu motocyklowego “Rząśnia Moto Team”. Mimo, iż klub powstał niedawno imponować mógł rozmach i liczba prezentowanych motocykli. Każdy z zainteresowanych mógł się przy nich sfotografować, a nawet skorzystać z krótkiej przejażdżki.

Oprócz tego na najmłodszych czekał darmowy dmuchany plac zabaw i wata cukrowa. Każdy z uczestników Pikniku mógł też liczyć na darmowy poczęstunek: żurek i zapiekankę. Dzieciakami zajmowała się też profesjonalna grupa animatorów, którzy w oddzielnym namiocie oferowali chętnym między innymi malowanie buziek, bańki mydlane i zabawy z rodzicami.

Po godzinie 16 nadszedł czas na rozpoczęcie I Biegu  Wolności Rząśnia 2019, który był częścią ogólnopolskich obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu.
W Biegu wystartowało aż 140 zawodników – warto podkreślić, że każdy z nich otrzymał pakiet startowy w którym znalazła się m. in. specjalna pamiątkowa koszulka, numer startowy wraz z chipem, a już po biegu pamiątkowy medal, a sam start został poprzedzony rozgrzewką przy dźwiękach muzyki.
Zawodnicy wystartowali kilka minut po 16:30 udając się w liczącą 8 km trasę. Mimo dusznej i upalnej pogody znakomita większość z nich ukończyła bieg w doskonałym czasie (ostatni zawodnik przybiegł na metę po niespełna godzinie i dziesięciu minutach) wykazując się niesamowitą wytrwałością i hartem ducha.

Pierwszy zawodnik przybiegł na metę w nieosiągalnym dla większości uczestników czasie 25 minut 14 sekund. Klasyfikacja całego Biegu dostępna jest na stronie https://sportmaniacs.com/pl/races/i-bieg-wolnoci-rznia-2019/5cd47d1e-af8c-4a3b-8a69-08e8ac1f1260/results#rankings. Zawodnicy w każdej z kategorii oznaczonymi w regulaminie Biegu zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami.

Najlepszymi zawodnikami z terenu naszej gminy byli Pani Sławomira Pawełoszek i Pan Sebastian Mikołajczyk którzy z rąk Wójta Gminy i Przewodniczącej Sejmiku Województwa zostali za to osiągnięcie wynagrodzeni tabletami.
Na sam koniec rozlosowano wśród wszystkich uczestników rower ufundowany przez ESBank Bank Spółdzielczy w Radomsku o wartości 2 300 zł. Szczęście w losowaniu miał Pan Henryk Kępiński, mieszkaniec Bełchatowa – który zresztą w swej kategorii wiekowej swego czasu był wicemistrzem Europy w Iron Man.

Po zakończeniu Biegu Piknik trwał nadal a mieszkańcy jeszcze długo byli obecni na placu korzystając z przygotowanych atrakcji.
Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym festynie. Do zobaczenia.

Wójt Gminy Rząśnia składa serdeczne podziękowania za wsparcie udzielone przez sponsorów – w głównej mierze dla ESBanku Banku Spółdzielczego który ufundował główną nagrodę w Biegu  oraz pomoc partnerów lokalnych w przygotowaniu i organizacji całości przedsięwzięcia.
Szczególne wyrazy podziękowania kieruje do druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej policji w Pajęcznie za zabezpieczenie trasy Biegu, Klubowi Biegacza Warta za nieocenioną pomoc w jego organizacji, gronu pedagogicznemu ze szkół na ternie naszej gminy, pracownikom Urzędu Gminy, Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni i jednostek organizacyjnych gminy, LKS Czarni Rząśnia oraz klubowi „Rząśnia Moto Team” za pomoc w realizacji całości przedsięwzięcia.

Zdjęcia: Maciej Ratajczyk.

Zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni.