30 lat Wolności

Szanowni Państwo.

Dziś 4 czerwca 2019 r. obchodzimy 30. rocznicę dnia szczególnego w dziejach naszego państwa.
To wtedy Polacy wzięli udział w wolnych wyborach do Senatu i częściowo wolnych wyborach do Sejmu, decydując o demokratycznej perspektywie naszej Ojczyzny.

To dzięki tym zmianom, niezależnie od sporów i ocen porozumień zawartych przy Okrągłym Stole – których wynikiem była m. in. możliwość uczestnictwa Polaków w częściowo wolnych wyborach, przez ostatnie 30 lat mogliśmy być świadkami wielkich zmian i reform w Polsce i Europie. 20 lat temu weszliśmy do NATO – zyskaliśmy międzynarodowe gwarancje bezpieczeństwa naszych granic. 15 lat temu staliśmy się członkiem Unii Europejskiej, wspólnoty, która zbudowała pokój i dobrobyt w dużej części naszego kontynentu.  Symbolem tych wszystkich zmian jest właśnie 4 czerwca – Święto Wolności.

Nasza Gmina włączyła się aktywnie w obchody tego Święta czego najlepszym przykładem był niedzielny I Bieg Wolności Rząśnia 2019. Liczne uczestnictwo w tym wydarzeniu zarówno naszych Mieszkańców jak i Gości niewątpliwie świadczy o tym jaką wagę my wszyscy przykładamy do takich wartości jak otwartość, różnorodność, pluralizm i demokracja.

Pamiętajmy też o wszystkich oddanych wieloletniej walce z komunistycznym reżimem, którzy swą odwagą i determinacją doprowadzili do tego przełomowego wydarzenia – dzisiejsze święto jest również hołdem dla Nich.

Wójt Gminy Rząśnia

(-) Tomasz Stolarczyk

30 lat Wolności

30 lat Wolności