Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na gałęziach. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat.

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji i aktywnego spędzania czasu.

Dzień ten był pełen atrakcji i rozpoczął się od rywalizacji na torze przeszkód. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoją formę fizyczną po długiej zimie. Rozegrano także mecze piłki nożnej i siatkowej. W atmosferze dobrej zabawy dzieci uczyły się współdziałania i zdrowej rywalizacji. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i zabaw sportowych nastąpiło podsumowanie rywalizacji. Pani Dyrektor pogratulowała najlepszym uczniom doskonałych wyników i super sprawności fizycznej. Każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę.

Punktem kulminacyjnym obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było wspólne ognisko, przy którym pożegnano ZIMĘ, a powitano WIOSNĘ.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole upłynął w wyśmienitych nastrojach. Impreza stała się wspaniałą okazją dla kultywowania tradycji szkolnych oraz integrowania się zespołów klasowych.

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Zielęcinie.