Pierwsza połowa wakacji w Kodraniu

Nadeszły długo wyczekiwane wakacje. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom dzieci i wspomóc rodziców w zagospodarowaniu ich pociechom czasu wolnego Gminny Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni – Filia w Kodraniu, przygotowali wiele ciekawych zajęć.

Pierwsza połowa wakacyjnych spotkań już za nami, a rozpoczęliśmy je aktywnie i kulturowo.  Zorganizowaliśmy wyjazd do kina, gdzie dzieci poznały najnowsze losy bohaterów  w filmie animowanym „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. Film ten dostarczył wiele radości miłośnikom zwierząt gdyż przedstawiono wiele ciekawych relacji pomiędzy zwierzakami, a ludźmi.

Wspaniałą lekcją kreatywności i wspólnie spędzonego czasu okazały się warsztaty z foamiranu. Dzieci własnoręcznie z wielkim zaangażowaniem wykonały kwiaty słoneczników, które zabrały ze sobą do domów traktując to jako wakacyjną pamiątkę. 

W piękne słoneczne popołudnie nie zabrakło atrakcji także dla miłośników wyjazdów rowerowych. Trasa rajdu była optymalna dla każdego, a cel dojazdu którym była pizzeria dopingował z każdym kilometrem. Aby poczuć wakacje w pełni następnym celem podróży były też lody, które dodały energii na powrót.

Doskonałą frajdą podczas upalnych dni okazała się zabawa na potyczki balonowe. Piaszczysty plac zabaw był wspaniałym miejscem na psikusy i letni odpoczynek.

Dzieci opowiadały jakie znają wiersze Juliana Tuwima z okazji zbliżających się 125 urodzin autora. Rysowały  atrybut z ulubionego wiersza „Okulary” i wspólnie czytały wiersze.

Wspólnie spędzone tygodnie upłynęły pod znakiem wzajemnych spotkań, zabaw i integracji. Były również doskonałą lekcją inwencji twórczej oraz bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Zapraszamy na drugą połowę wakacji!

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Kodraniu.