W dniu wczorajszym otwarto oferty w postępowaniu przetargowym na rozbudowę części drogi powiatowej od ronda w Rząśni w kierunku miejscowości Biała.

Z przyjemnością informujemy, że wpłynęło siedem ofert z czego najtańsza za kwotę 11 316 828,69 zł złożona przez Hucz Sp. z o. o. Sp. k. z Boronowa z okresem gwarancji 84 miesiące na wykonane prace.  W tej chwili komisja przetargowa bada złożone oferty pod względem formalnym, sprawdzając dokładnie każdy jej element, aby z jak największym prawdopodobieństwem wykluczyć ewentualne błędy i problemy już na etapie realizacji inwestycji.

Wiadomość o złożonych ofertach jest na tyle istotna, że kwota najkorzystniejszej oferty przekracza środki zabezpieczone w budżecie, ale z drugiej strony jest o dużo niższa niż przewidywał kosztorys inwestorski, dlatego wspólnie z Radą Gminy będziemy szukać środków na ten cel co pozwoli na nie przedłużającą się w czasie realizację tak bardzo oczekiwanej przez naszych Mieszkańców inwestycji.

Podsumowując. Rozpoczęta kilkanaście dni temu procedura rozbudowy drogi wielkimi krokami zbliża się do końca i już niedługo, dzięki wspólnemu z powiatem pajęczańskim, zaangażowaniu finansowemu i organizacyjnemu w poprawę infrastruktury drogowej zwiększy się komfort życia oraz bezpieczeństwo mieszkańców na jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych w naszym regionie.

Podobne wpisy: