W miniony piątek, w Pałacu Męcińskich – siedzibie Regionalnego Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy z cyklu „Poznaj swojego sąsiada” w trakcie której, aż do 15 listopada br. nasza gmina zaprezentuje m. in. swój dorobek i ofertę kulturalną, turystyczną i gospodarczą.

Podczas uroczystego otwarcia przybyli goście mogli m. in. zapoznać się z osiągnięciami naszej gminy prezentowanymi przez Wójta Gminy Tomasza Stolarczyka podczas prezentacji multimedialnej, wysłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia, obejrzeć występ grupy tanecznej z Gimnazjum w Rząśni i grupy artystycznej ze Szkoły Podstawowej w Rząśni oraz posłuchać ludowych przyśpiewek zespołu śpiewaczego „Alek i Babki” z naszej gminy. Już po części artystycznej wszyscy przybyli zostali zaproszeni na degustację lokalnych potraw.

W tej miłej atmosferze spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych, a wszyscy przybyli z entuzjazmem wypowiadali się na temat samej wystawy oraz profesjonalizmu osób ją przygotowujących.

Przypominamy, że wystawa organizowana wspólnie przez RCRKiT z/s w Działoszynie oraz Gminę Rząśnia, trwa aż do 15 listopada 2011 r. Raz jeszcze zachęcamy do jej odwiedzenia.

Po przejściu do galerii mogą Państwo zapoznać się z fotoreportażem z tego wydarzenia.