Michał Kuchciak uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej im Marcina Bielskiego w Białej został zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Łodzi!

Oznacza to, iż na terenie województwa łódzkiego nikt mu się nie równa. Michał zaprezentował wybitnie wysoki poziom wiedzy szeroko wykraczający poza podstawę programową szkoły podstawowej zarówno pod kątem słownictwa i gramatyki, ale także kultury krajów anglojęzycznych. Tym samym jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego, na którym już otrzymuje 100%.

Zanim dotarł do finałowego etapu, w którym brało udział 120 najlepszych uczniów z całego województwa, musiał przejść etap szkolny oraz rejonowy.

Jesteśmy bardzo dumni z Michała, którego wynik był znacznie wyższy od pozostałych uczestników i zapewnił naszej placówce niekwestionowane I miejsce przed szkołami z Łodzi, Sieradza, Bełchatowa, Radomska, Pabianic, Tomaszowa czy Piotrkowa. Aż chciałoby się powiedzieć „Szkoła wiejska górą!”

Dodajmy też, że Michał zakwalifikował się do kolejnego etapu ogólnopolskiego konkursu czytelniczego z języka angielskiego „Reading Brings Us Unknown Friends”. W ramach przygotowania do konkursu musiał wykazać się znajomością angielskiej książki „Christmas Carols”, którą czytał w oryginale. Przed nim następne etapy i kolejne angielskie pozycje książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

To nie jedyne sukcesy zarówno Michała jak i innych uczniów Szkoły Podstawowej w Białej – szczegółowe informacje pojawiają się na stronie internetowej tej placówki pod adresem: www.szkolabiala.szkolnastrona.pl.

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Marcina Bielskiego w Białej.