W dniu 29 sierpnia 2010 r. uroczystością przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśni ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki SCANIA P400 4×4 wraz z wyposażeniem zakończyła się rzeczowa realizacja projektu pn. „Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśni”.

Uroczystość rozpoczeła się okolicznościową Mszą Św. odprawioną w kościele parafialnym w Rząśni przezKapelana Gminnego ZOSP RP Ks. Zygmunta Maciążka. Następnie w towarzyszeniu dźwięków Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia – zgromadzeni druhowie przemaszerowali na miejsce uroczystości. Tu zgodnie z ceremoniałem strażackim nastąpiło m. in. odczytanie aktu przekazania wozu oraz przekazanie kluczyków Prezesowi OSP w Rząśni Krzysztofowi Klusce – którego to aktu dokonał Wójt Gminy Rząśnia – Tomasz Stolarczyk.
Na zakończenie głos zabrali goście, którzy podkreślali, jak ważny jest to dzień dla społeczności Gminy Rząśnia, gratulując jednocześnie kolejnego sukcesu w pozyskiwaniu środków unijnych.

Po części oficjalnej licznie zgromadzeni goście oraz mieszkańcy gminy mogli wziąść udział w części artystycznej uroczystości. Wszyscy obecni na placu mieli możliwość spróbowania pysznej wojskowej grochówki, uczestniczenia w biesiadzie strażackiej oraz, mimo niepogody, zabawy przy dźwiękach muzyki do późnych godzin nocnych.

Po przejściu do galerii mogą Państwo również zapoznać się z fotorelacją z tego wydarzenia.

Projekt „Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśni” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Całkowita wartość projektu – 902.604,00 PLN
Kwota dofinansowania z EFRR – 767.213,40 PLN