W ubiegły piątek 8 września 2023 r. w Białej odbyła się uroczystość otwarcia przebudowanych dróg powiatowych 3507E Biała – Suchowola oraz dwóch odcinków drogi 3500E Pajęczno – Biała – Będków.

W uroczystości jako gospodarz gminy obok między innymi Wojewody Łódzkiego Karola Młynarczyka, Posłanki na Sejm RP Beaty Mateusiak – Pielucha, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Szefa Biura Polityki Międzynarodowej, Ministra Marcina Przydacza, Starosty Pajęczańskiego Zbigniewa Gajęckiego, Wicestarosty Pawła Sikory, Przewodniczącej Rady Powiatu Pajęczańskiego Doroty Jaskuły, wójtów gmin powiatu pajęczańskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Jarosława Popławskiego wraz z Radnymi Rady Gminy Rząśnia i Mieszkańców, wziął udział również Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk.

W swoim przemówieniu Wójt Tomasz Stolarczyk podkreślił zaangażowanie wielu stron w przebudowę oddawanych do użytku dróg – w tym Radnych Rady Gminy Rząśnia, którzy każdorazowo głosowali za wsparciem dla tych inwestycji. Warto w tym miejscu podkreślić, że z budżetu gminy Rząśnia wyasygnowano na ten cel około 3 mln 300 tys. zł – w tym 1,6 mln zł na przebudowę odcinka Pajęczno – Biała i 1,7 mln zł na odcinek od ronda w Rząśni w kierunku Będkowa.

Pan Wójt podziękował również władzom krajowym na szczeblu rządowym, posłom z naszego okręgu, władzom samorządowym – w tym w szczególności Zarządowi Powiatu w kadencjach 2014-2018 i 2018-2023 oraz wszystkim tym dzięki którym te inwestycje mogły dojść do skutku – w pierwszym rzędzie pracownikom zaangażowanym w prace nad nimi.

Wójt Tomasz Stolarczyk podziękował również Mieszkańcom Gminy Rząśnia, których starania o nowe drogi również bardzo przyczyniły się do ich powstania. Życzył jednocześnie wszystkim Mieszkańcom, również odcinków dróg których remont z różnych przyczyn, nie doszedł jeszcze do skutku, aby już niedługo i oni mogli cieszyć się zmodernizowanymi trasami.

Zdjęcia dzięki uprzejmości tygodnika Kulisy Powiatu i portalu kulisy.net (fot. Sławomir Rajch).