Nasi czytelnicy na Warszawskich Targach Książki

25 maja 2019 (sobota) grupa czytelników i sympatyków biblioteki w Stróży wybrała się na Warszawskie Targi Książki. Mieli tam okazję uczestniczyć w wielu spotkaniach z ulubionymi pisarzami, ilustratorami, youtuberami, blogerami i ludźmi związanymi z książką (redaktorzy, wydawcy, księgarze, bibliotekarze) – blisko 800 wystawców z 27 krajów: Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chin i Tajwanu, Chorwacji, Czech, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Iraku, Irlandii, Kostaryki, Niemiec, Peru, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch…

Dla miłośników książek i czytania to okazja do zdobycia autografów ulubionych autorów, zapoznania się w z ofertą wydawców ze świata i z całej Polski, zakupu książek i uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach. Ponad 1030 twórców i ok. 1500 wydarzeń (w ciągu czterech dni): festiwali, konferencji, spotkań, debat, warsztatów, lekcji literatury i historii, atrakcji dla dzieci, wydarzeń artystyczno-literackich, nagród literackich i branżowych, konkursów i wystaw.
10 gwiazd na 10. edycję Warszawskich Targów Książki!

W tym roku na targową publiczność czekała wyjątkowa niespodzianka – jubileuszowe spotkania na Kanapie Literackiej z najbardziej popularnymi i nagradzanym autorami ostatnich 10 lat.
Najważniejszymi gośćmi Warszawskich Targów Książki byli: noblistka Swietłana Aleksijewicz, ceniony przez czytelników i krytyków Wiesław Myśliwski, uznani reporterzy Wojciech Jagielski i Jacek Hugo-Bader, prozaik Eustachy Rylski, najpopularniejsza autorka powieści obyczajowych Katarzyna Grochola, pisarka i felietonistka Sylwia Chutnik, twórca powieści fantastycznych Andrzej Pilipiuk oraz mistrzowie kryminału Zygmunt Miłoszewski i Marek Krajewski. Spotkania odbyły się w sobotę i niedzielę, a poprowadzili je Jerzy Kisielewski i Szymon Kloska.

Nasza 22-osobowa grupa spędziła na targach 6 godzin i oprócz zakupów, spotkań z autorami, uczestniczyła, m.in. w ceremonii nadania Orderu Uśmiechu, który otrzymał Grzegorz Kasdepke, spotkaniu z Katarzyną Grocholą czy udział w Meet Point. Wykorzystaliśmy również piękna pogodę i pobyt w Warszawie zakończyliśmy spacerem po Starym Mieście.

To był bardzo udany wyjazd i pozostanie na długo w naszej pamięci!

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Stróży.