Informujemy, że w związku z przeprowadzanym na terenie całego kraju przez Główny Urząd Statystyczny i trwającym do 30 września 2021 r. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań w najbliższą niedzielę 12 września 2021 r. w budynku po byłym Urzędzie Gminy w Rząśni przy ul. Kościuszki 16 czynny będzie Mobilny Punkt Spisowy w którym można będzie dopełnić obowiązku spisowego.

Mobilny Punkt Spisowy czynny będzie w godzinach 9:00 – 17:00.

Punkt obsługiwany będzie przez pracowników Urzędu Gminy w Rząśni. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu z numerem PESEL.


Przypominamy jednocześnie, że informacje zebrane w trakcie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań od milionów Polaków – w tym od nas samych – poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki nim lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

Dane zbierane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań są chronione tajemnica statystyczną, za złamanie której grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zostaną one udostępnione jedynie w formie wynikowych informacji statystycznych, które posłużą w procesach podejmowania ważnych decyzji strategicznych na szczeblu lokalnym, regionalnym, a także krajowym.

Nie odkładajmy spisu na ostatnią chwilę. Obowiązku spisowego można dopełnić w następujący sposób:
– internetowo na stronie spis.gov.pl,
– w każdym urzędzie miasta/gminy
(w Urzędzie Gminy w Rząśni również działa czynny codziennie w godzinach pracy Urzędu punkt spisowy),
– telefonicznie na infolinii spisowej pod numerem telefonu 22 279 – 99 – 99.

Mobilne Punkty Spisowe w Białej i Stróży